"Підтримати"
Новини
Всі новини

Рецензія на книгу «Близько до серця. Як жити, якщо ви занадто чутлива людина»

Рецензія на книгу «Близько до серця. Як жити, якщо ви занадто чутлива людина»

“Не приймайте близько до серця”, — саме так звучить найпоширеніша втіха. Але як це зробити, якщо ви від природи занадто вразливі?

Далеко не кожна людина здатна махнути на все рукою, убезпечиться від переживань непробивною стіною байдужості або хоча б не надто хвилюватися, опинившись у стресовій ситуації. У своїй книзі “Близько до серця. Як жити, якщо ви занадто чутлива людина” датський психотерапевт і письменниця Ілсе Санд стверджує, що кожен п'ятий живе на землі відрізняється підвищеною психологічною вразливістю, тобто є надчутливою особистістю. 

У пропонованій книзі автор розповідає про те, як зрозуміти та прийняти себе таким, отримувати від цього користь, а головне — навчитися радіти життю.   

Від Юнга до нових інтровертів 

Поняття інтроверсії та екстраверсії для опису різних типів особистості було введено Карлом Юнгом. Сам психіатр говорив про інтровертів як людей, психологічне життя яких розігрується всередині і зосереджена на суб'єктивному сприйнятті світу. Згодом вживання та значення юнгівських термінів у психології дещо змінилося.  

Новий інтроверт, сенситив, високочутлива людина — поняття, вперше описані психологом Елейн Ейрон. На неї у своїй роботі, купити яку можна на сайті національної книжкової платформи України “Yakaboo”, посилається Ілсе Санд, щоб пояснити зв'язок надчутливості з інтроверсією. При цьому автор у своїй книзі підкреслює, що третина сенситивів відноситься до екстравертів.

Ілсе Санд, на роботу та світосприйняття якої велике значення надали ідеї Юнга, сама відносить себе до нових інтровертів. Психотерапевт (а в минулому пастор) провела багато годин у розмовах із людьми. Це дало їй можливість зрозуміти, що для вразливих людей, які віддають перевагу самотності, важливо поділитися своїми переживаннями з тими, хто відчуває світ так само, як і вони.

Саме для цього багато в чому і було написано “Близько до серця. Як жити, якщо ви занадто чутлива людина”. Видання покликане допомогти людям навчитися жити в гармонії з собою, незважаючи на подразники. Для цього письменниця використовує: 

  • власні спостереження;
  • слова своїх надчутливих пацієнтів, пояснюючи причини їхньої поведінки в різних життєвих ситуаціях;
  • наприкінці книги наводиться тест, створений даними науковцями, щоб читач міг зрозуміти рівень власної чутливості;
  • а ще є список корисних занять, якими можна себе розважити. 

Все це разом дає загальне уявлення про нових інтровертів і про те, які складнощі можуть відчувати такі індивіди серед інших людей. Читайте! Буде пізнавально.

Кому варто читати “Близько до серця”

Насамперед цю книгу варто порекомендувати купити людям, які відносять себе до особистостей, які вкрай вразливі та гостро реагують на все. Спеціально для них у роботі містяться поради для набуття гармонії. А в самому кінці є список занять, які припадуть до душі сенситивам.

Також видання буде цікавим для тих, хто часто стикається з новими інтровертами і не знає, як поводитися з ними. Книга, в якій Ілсе Санд вирішила поділитися власним досвідом, дасть відповіді на багато питань. Автор зазначає, що “Близько до серця” необов'язково читати послідовно. Розділи можна вивчати у будь-якому порядку. 

У Києві на сайті “Yakaboo” можна придбати як паперову книгу, так і її електронну версію. Ціна на них різниться. Також доступні й інші роботи автора різними мовами та за різними цінами. Дізнатись про новинки ви завжди можете за телефоном 0(800)-600-505 або у нашому магазині за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 22, 1 поверх (Головпоштамт).


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини