"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Україні з'явилася чергова шахрайська схема з виплатами

Міжнародні і вітчизняні благодійні організації надають допомогу українцям, постраждалим від війни. Це не тільки гуманітарна допомога, а й грошові кошти. Але саме цей вид допомоги використовується шахраями, які створюють різні фейкові ресурси і виманюють у довірливих людей їхні особисті дані, а потім і гроші Треба бути дуже уважним, щоб не бути ошуканим.

У Facebook та Telegram в Україні масово поширюються оголошення про виплату 9000 грн соцдопомоги через Дію на картки Ощадбанку та Райффайзен Банку. Насправді це шахрайське оголошення – під приводом оформлення допомоги в людей крадуть гроші з карток. Причому в схемі знайшли російський слід. 

Про це попередив Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Також виявив Telegram-канал, який поширює фейкове повідомлення. У ньому йдеться, що виплату в 9000 грн нібито можна отримати “на особисту картку чи картку родичів чи друзів” у “Ощаді” або Райффайзен Банку. Для цього шахраї закликають пройти за посиланням, де потрібно “авторизуватися”. Тобто ввести дані картки, а потім ще й контрольний код, який надійде в SMS або за допомогою дзвінка з банку. Після такого заповнення анкети аферисти отримують доступ до коштів на банківському рахунку жертви. Гроші можуть зникнути з картки моментально, адже код перевірки найчастіше підтверджує саме операцію зі зняття коштів.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки вважають, що за схемою обману може стояти Росія. Також фахівці наголошують, що кампанія шахраїв стартувала 27 лютого. “Інструкція складена дуже кострубато, з великою кількістю помилок… Посилання на сайти українських банків зареєстровані на вигадане ім’я та український номер телефону, реєстратором цих доменів виступав російський провайдер. Це можуть бути звичайні зловмисники, що ховаються на території держави-агресора, але не можна виключати і цілеспрямовану операцію російських спецслужб”, – уточнюють у Центрі.

Джерело: Економічні новини


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме