"Підтримати"
Новини
Всі новини

Міграційна служба відмовилася від визнання недійсними деяких закордонних паспортів

Державна міграційна служба не буде анулювати закордонні паспорти, транслітерація прізвищ у яких не збігається з ID-картою, що отримана пізніше. Про це заявив член комітету Верховної Ради з питань правової політики Роман Бабій на своїй сторінці у Фейсбуці.

Він повідомив, що анулювання закордонних паспортів у зв’язку зі зміною правил транслітерації не буде. Голова Державної міграційної служби Наталія Науменко повідомила сьогодні про це під час засідання комітету.

"Після недавніх повідомлень про автоматичне анулювання закордонних паспортів на сьогоднішнє засідання комітету правової політики запросили Голову ДМС, щоб розібратися у цій, м'яко кажучи, "дивній" ситуації.
За твердженням очільниці ДМС процес анулювання зупинено, а дію тих паспортів, які вже анулювалися у зв'язку з цим, поновлено (чи найближчим часом буде поновлено)", - написав Бабій.

Проблема є – наразі близько 34 000 громадян України мають закордонні паспорти з різною транслітерацією. Європейські партнери незадоволені, бо деякі українці зловживають цим – обходять обмеження на перебування за кордоном та отримання допомоги, використовуючи для цього свої різні паспорти, написання ім'я чи прізвища в яких відрізняється. А на папері (чи в електронній базі) різне написання - значить, це  не одна й та ж людина. Такі випадки повинні при виявлені фіксуватися і каратися. Але не так, як почали це робити у Міграційній службі.

"З проблемою будуть боротися, але не таким топорним шляхом як анулювання паспортів. Будуть переконувати змінити документи або просто міняти їх по закінченню терміну дії", - додав Бабій. 

InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме