"Підтримати"
Новини
Всі новини

Протестуючі в Грузії святкують перемогу і вимагають гарантій щодо прозахідного курсу

Протестуючі в Грузії одержали першу перемогу: правляча партія пообіцяла «заради миру в суспільстві» відкликати скандальний закон про так званих іноземних агентів, який копіює подібний російський. 

Однак це сталося тільки тоді, коли мирні маніфестації почали переростати у криваве протистояння правоохоронців і протестуючих,  і багато людей були доправлені до лікарень – деякі навіть з вогнепальними пораненнями.

У свою чергу, офіційні особи звинувачують тих, хто вийшов з протестами, у порушенні громадського порядку, носінні зброї і підпали автомобілів.

І хоча, здавалося б, пристрасті трохи вщухли, опозиція та протестуючі не збираються йти з центральних вулиць і площ Тбілісі, тому що ще одна вимога не виконана: не випущені на волю всі, хто у ці дні був затриманий спецназом і поліцією.

Є і інші причини. Фахівці з законодавства стверджують, що просто так «відкликати» уже прийнятий у першому читанні закон неможливо – необхідно його внести у пленарний порядок денний і скасувати. Також пропонується передати законопроєкт на розгляд Венеціанської комісії. Це буде законно. Все інше дасть змогу прийняти «російську кальку» пізніше і «тихенько». Крім того, до парламенту надійшла ще одна редакція подібного закону, прийняття якого також може відкинути Грузію від шляху до ЄС. А однією з вимог протестуючих, більше за все молоді, було надання гарантій про те, що країна продовжує триматися прозахідного, а не проросійського шляху.

"Ми не віримо «Російській мрії» на слово, бо вони неодноразово "кидали" наше суспільство. Тому важливо робити щось, а не давати обіцянки. Це не можна вважати досягнутою перемогою, особливо на тлі того, коли десятки молодих людей заарештовані, а місцеперебування багатьох невідоме. Усі вони мають бути звільнені. Наша протестна хвиля і боротьба не припиняться, доки не буде гарантована європейська перспектива Грузії", – сказав депутат опозиційного "Національного руху" Іраклій Фавленішвілі.

Як відомо, за два дні протестів затримані і перебувають під вартою 134 людини.

InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме