"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Грузії на намагаються просунути "закон про іноагентів" аналогічний російському

Вплив Кремля на проросійське керівництво Грузії стає все більшим навіть у законотворчості. Зокрема, тут намагаються запровадити аналогічний російському "закон про іноагентів", який дозволить буквально маркувати противників режиму.

У Грузії триває обговорення варіантів закону про "іноагентів". 6 березня слухання відбувалися в комітеті парламенту з правових питань, повідомляє "Новости-Грузия".

На засіданні комітету сталися сутички між членами керівної партії "Грузинська мрія" і представниками опозиції, яка різко виступає проти законопроєктів. Відео опублікував телеканал Pirveli.

Бійка почалася між головою юридичного комітету, членом "Грузинської мрії" Анрі Оханашвілі, та головою "Єдиного національного руху" Леваном Хабеїшвілі. 

За інформацією "Новости-Грузия", частину опозиційних депутатів видалили із зали, частина покинула її сама на знак протесту.

Водночас під будівлею парламенту відбувлася масова акція протесту. Протестувальники розгорнули величезні прапори Грузії та ЄС і вмикали гімн Євросоюзу. Головне гасло – "Ні російському закону в Грузії".

На мітингу багато плакатів із зображенням президента РФ Володимира Путіна й Іраклія Кобахідзе – голови керівної партії Грузії, яка підтримує ухвалення закону про "іноагентів".

Як пояснює "Новости-Грузия", парламент Грузії взяв до розгляду відразу два законопроєкти про "іноагентів". Обидва проєкти ініціював рух "Сила народу": перший має назву "Про прозорість іноземного впливу", другий – "Про реєстрацію іноземних агентів". Перший стосується лише НУО та ЗМІ, які отримують закордонне фінансування, а другий — як фізичних, так і юридичних осіб за низкою винятків.

Проти законодавчих нововведень виступили опозиція, представники ЗМІ й неурядові організації. Вони "заявили, що законопроєкти фактично аналогічні російському закону і суттєво гальмують просування Грузії у напрямку євроінтеграції".

Посол ЄС Павло Герчинський заявив, що ця ініціатива суперечить щонайменше двом із 12 рекомендацій для набуття статусу кандидата в ЄС. Серйозне занепокоєння вже кілька разів висловив Держдеп США.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що не підтримає законопроєкту.

Кобахідзе заявляв, що зміст законопроєктів "належить до прозорості, у якій жоден не зможе побачити проблему, навіть якщо захоче її побачити". На його думку, новий закон "сприятиме виконанню першої рекомендації ЄС – деполяризації", а той, хто називає законопроєкт російським, "просто брехун", цитували політика Rustavi й "Новости-Грузия".

Із 2 березня, на тлі акцій протесту і затримань мітингувальників, обговорення законопроєктів розпочалося в комітетах парламенту. Після ухвалення в першому читанні керівна партія обіцяє надіслати обидва варіанти до Венеціанської комісії на експертизу.

Джерело: Гордон


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини