"Підтримати"
Новини
Всі новини

Якщо житло зруйноване, а авто розбите під час війни, кредит українці не платитимуть

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про списання кредитів на житло та авто. Українці можуть не виплачувати заборгованості за майно, яке було пошкоджене чи зруйноване під час війни.

У законопроєкті № 7441-1 йдеться, що площа квартири, за якою списується кредит, має становити не більше ніж 140 квадратних метрів, а будинки — 250 квадратних метрів. Це житло має бути єдиним місцем проживання сім'ї позичальника.

Списати кредит на авто можна за таких умов:

  • знищене авто, станом на 23 лютого, було єдиним у сім'ї позичальника,
  • робочий об'єм двигуна не перевищує 2500 см,
  • заборгованість за договором кредиту була прострочена більш як 7 днів.

Також припинення виплат за кредитами на рухоме та нерухоме майно дозволяється, якщо майно знаходиться на окупованій території або на території активних бойових дій.

Подати заявку на списання кредитів можна у період дії в Україні воєнного стану плюс три місяці з дня його припинення. Позичальникам необхідно надати кредитору відповідні документи. Закон набуде чинності через 30 днів із дня його опублікування.

Раніше Верховна Рада прийняла за основу проєкт змін до закону "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей". Документ передбачає надання військовослужбовцям відпусток під час дії воєнного стану.

Джерело: Мета


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме