"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Києві демонтують пам'ятники радянським військовим Щорсу і Ватутіну

У Києві вирішили демонтувати пам'ятники радянським військовослужбовцям Ватутіну та Щорсу. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні експертної ради Міністерства культури та інформаційної політики, повідомили міністр культури Олександр Ткаченко та член комісії з дерусифікації при МКІП Олександр Доній.

"Сьогодні на засіданні Експертної ради МКІП із подолання наслідків русифікації та тоталітаризму ухвалили важливі рішення. Спойлер: Ватутіну та Щорсу не місце у публічному просторі України", – написав Ткаченко.

За його словами, подробиці ухваленого рішення будуть опубліковані пізніше – в офіційному рішенні ради.

"Ми ухвалили рішення – вважати за необхідне демонтувати ці споруди – пам'ятники Щорсу та Ватутіну, з виведенням з публічного простору та подальшою музеєфікацією", – повідомив Доній у Facebook.

7 листопада пам'ятник російській імператриці Катерині II на однойменній площі в Одесі було обнесено парканом у процесі підготовки до демонтажу скульптурної композиції.

9 листопада у Харкові демонтували та відправили на "відповідальне зберігання" бюст російського поета Олександра Пушкіна.

Можна додати: якщо про пам'ятник Щорсу можно, відкинувши політику, говорити як про витвір мистецтва роботи відомих митців, то пам'ятник Ватутіну - просто черговий радянський "бовван", який був згадкою про те, скільки українців було вбито у боях за Київ - військових і цивільних, яких використовували як гарматне м'ясо, не даючи ані зброї, ані однострою. Саме так роблять росіяни і зараз. Знесення пам'ятника Щорсу Україна - своєрідне завершення "дружби": монумент було відкрито у 1954 році на честь 300-річчя "возз'єднання" Росії та України за особистим наказом Сталіна. Сьогоднішні події остаточно довели, що ніякої дружби не існувало - була тільки імперська жадоба.

Джерело: ЛІГА. Новини


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини