"Підтримати"
Новини
Всі новини

Хто з матерів має право на достроковий вихід на пенсію - Пенсійний фонд

Цього літа матері тяжко хворих дітей отримали право на дострокову пенсію. Тепер вона призначається їм після досягнення 50 років.

Також вийти на пенсію достроково можуть деякі багатодітні матері, нагадує Пенсійний фонд України у своєму Telegram-каналі.

Це право мають жінки, які народили п'ятьох або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку. Вони можуть вийти на пенсію після досягнення ними 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу. Звертатися за призначенням пенсії можна за місяць до досягнення 50 років. Про це йдеться у статті 115 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

У Пенсійному фонді України також нагадали, що подати заяву на призначення пенсії можна не виходячи з дому, тобто в електронному вигляді через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України. Для цього необхідно мати пристрій з доступом до інтернету, кваліфікований електронний підпис (КЕП) (також можна використовувати «Дія.Підпис» або BahkID) та скан-копії необхідних документів.

Джерело: ZN,UA


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме