"Підтримати"
Новини
Всі новини

У зв'язку з ракетними ударами Росії Чехія знову прийме українців, які поїхали додому

Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан повідомив, що українці, які отримали тимчасові візи в Європейському Союзі та повернулися до України, можуть повернутися до ЄС до зими у зв'язку з ракетними ударами рф. Про це повідомляє видання Ceske Noviny.

За його словами, близько 4,3 млн біженців прибули до ЄС, приблизно п'ята частина повернулася додому. Навіть з Чехії, яка на сьогодні видала понад 450 000 віз, приблизно 20% з них повернулися до України.

"Якщо хтось тим часом виїхав до України, живе в Україні, вже отримав тимчасовий захист в одній із держав ЄС, він має право повернутися до ЄС, якщо умови не дозволяють йому залишатися в Україні протягом зими", - сказав міністр.

За його словами, кількість біженців з України може зрости до 5 млн, Чехія може прийняти до пів мільйона.

"Щоб мати можливість забезпечити гідне розміщення, все, що понад пів мільйона прибулих, - це вже велике навантаження і для системи охорони здоров'я, і для системи освіти, але насамперед для гідного розміщення. Будувати імпровізовані намети взимку точно не вийде", - додав Ракушан.

Європейська комісія оголосила в понеділок, 10 жовтня, що має намір продовжити дію директиви ЄС про надання захисту українських біженців до березня 2024 року.

З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну в середніх школах Чехії навчаються 4523 українських дітей.

Джерело:  УНН 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме