"Підтримати"
Новини
Всі новини

Черговий обмін: з російського полону звільнили 108 жінок

Між Україною та РФ у понеділок, 17 жовтня, відбувся ще один обмін військовополоненими. Цього разу наша держава повернула додому 108 українських жінок.

З ворожого полону, було звільнено 11 офіцерів, 85 рядових і сержантів, а також 12 цивільних громадянок нашої держави. Зокрема, на батьківщину повернулися 37 українок, які були евакуйовані з маріупольському заводу "Азовсталь". 

35 захисниць боронили нашу державу в лавах Збройних сил України, 32 – у Військово-морських силах, 12 – у територіальній обороні, вісім – у Національній гвардії, п'ять – у Державній спеціальній службі транспорту та чотири – у Державній прикордонній службі України.

Серед звільнених були дівчата, незаконно ув‘язнені в ОРДЛО, які потрапили в полон ще до широкомасштабного вторгнення. Люди сиділи з 2019 року в псевдореспубліках за «надто проукраїнську позицію», яка виражалась в перевезенні гуманітарки для дітей-сиріт, надумані «шпигунство» та «тероризм»".

Тепер звільнені жінки проходитимуть медичний огляд та реабілітацію. 

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони додали, що серед звільнених українок є і поранені.

"Четверо зі звільнених були «засуджені» окупаційною владою за «шпигунство» або ж «занадто проукраїнську позицію»", – уточнили там інформацію.

Також у ГУР зазначили, що наймолодшій із повернутих з російського полону лише 21 рік, найстаршій – 62 роки. Деякі з захисниць були відзначені державними нагородами за своєї відсутності.

 "Україна не припиняє роботи над наступними обмінами. Наша держава робить усе можливе для повернення всіх Захисників та Захисниць, які перебувають у ворожому полоні", – запевнили в розвідці.

Нагадаємо, попередній обмін військовополоненими пройшов у четвер, 13 жовтня. Тоді Україна звільнила з полону окупантів 20 своїх захисників.

Джерело: ZN,UA


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини