"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Швеції обрали нового прем'єр-міністра – парламент затвердив

У понеділок парламент Швеції затвердив лідера Помірної партії Ульфа Крістерссона прем'єр-міністром. Про це пише The Associated Press.

59-річного Крістерссона було обрано 176 голосами проти 173 і у вівторок він представить свій уряд. Його трипартійна коаліція не має більшості, але у Швеції прем'єр-міністри можуть керувати доти, доки проти них немає парламентської більшості.

Правоцентристський коаліційний уряд Крістерссона складається з його партії, лібералів та християнських демократів, але він сказав, що він залишиться у «тісній співпраці» зі шведськими демократами. Він залежить від підтримки шведських демократів, щоб отримати більшість у парламенті, що дозволить їм впливати на політику уряду з боку.

Шведські демократи були засновані у 1980-х роках вкрай правими екстремістами. Вони пом'якшили свою риторику та виключили відкрито расистських членів під керівництвом Джиммі Акессона, який очолив партію у 2005 році.

Після виборів популістська партія стала головою чотирьох парламентських комітетів, що дало їй можливість більш впливати на панівну політику Швеції.

Коаліція поміркованих, християнсько-демократичних та ліберальних партій планує знизити податки, обмежити пільги, посилити імміграційні правила та надати поліції більше повноважень.

Крістерссон замінить Магдалену Андерссон, яка очолює найбільшу партію Швеції, Соціал-демократів, які зараз перебувають в опозиції.

 Джерело:  УНН 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини