"Підтримати"
Новини
Всі новини

Українці допомогли вирівняти збої в електропостачанні, вимкнувши все, що можна

Прислухавшись до рекомендацій української влади, протягом вечора, 10 жовтня, жителі міста Київ і Київської області спожили на 26,5 відсотків менше електроенергії, ніж у звичайний осінній день. Про це повідомила пресслужба Національної енергетичної компанії "Укренерго".

Як зазначається, обсяг добровільно невикористаної українцями (понад примусові обмеження) енергії дорівнює потужності понад 93 тисяч електрочайників чи 46 тисяч пральних машин. 

"Це допомогло не перевантажувати працюючі електромережі та дозволило диспетчерському центру «Укренерго» збалансувати енергосистему в найкритичніший момент доби", – йдеться в повідомленні. 

 В "Укренерго" подякували українцям за потужну підтримку, необхідну для зменшення навантаження на мережі й появи у фахівців часу для виконання аварійно-відновлювальних робіт на пошкоджених інфраструктурних об’єктах нашої держави.

Раніше очільник "Укренерго" Володимир Кудрицький розповів, скільки можуть тривати віялові відключення.

Відключення триватимуть не більше декількох годин, будуть контрольованими та здійснюватимуться у координації із «Укренерго».

«Це абсолютно стабільний і безпечний для енергосистеми процес, який покликаний зберегти баланс в енергосистемі і пришвидшити відновлення електромереж»,- наголосив Кудрицький.

За словами Кудрицького, пошкодження енергетичної інфраструктури зафіксовані у половині регіонів країни. Під російську ракетну атаку потрапила безпрецедентна кількість об’єктів.

На думку голови «Укренерго», енергосистема України показала стійкість, і там, де руйнування найбільші, потрібно дещо більше часу для відновлення. У більшості регіонів електропостачання вже відновили повністю чи майже повністю, ще в п’яти тривають відновлювальні роботи.

Міністр енергетики України Герман Галущенко підтвердив, що сьогоднішня атак росіян на вітчизняну енергетичну систему була наймасштабнішою від початку вторгнення РФ.

«Цинізм полягає в тому, що було завдано ударів по всьому ланцюгу постачання – це і системи розподілу електроенергії, і генерація», - коментує Галущенко.

За йог словами, ворог прагне ускладнити можливість перепідключення постачання електроенергії з інших джерел.

Джерело: ZN,UA


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини