"Підтримати"
Новини
Всі новини

Як за дві години обнулити репутацію та привернути увагу – майстер-клас від Ілона Маска

Мільярдер Ілон Маск лише кількома публікаціями у Твіттері обвалив свою репутацію в Україні, закликавши українців фактично капітулювати перед Росією.

Зокрема, мільярдер запропонував віддати Крим Росії, Україну зробити нейтральною країною, дати воду Криму (за рахунок України, звісно) та провести ще один "референдум" на окупованих територіях, щоб "народ Криму, Донбасу, Херсона" і далі за списком як би "сам вибрав", з ким йому бути.

Для більшості людей "опитування", запущене Маском у Твіттері, стало шоком. Адже зовсім недавно він допомагав Україні Старлінками, що дуже цінно для нас, а тут таке. Більше того, він недвозначно заявив про те, що Україна "не переможе Росію, тому що та втричі більша за населенням".

Він назвав тисячі людей, які йому відповіли, ботами, а риторика підозріло нагадала риторику Кремля.

Дехто навіть вирішив, що Твіттер Ілона Маска зламаний московськими хакерами. Але...

Насправді, як вважають багато політологів, політиків та аналітиків, причина банальна і до болю проста. Точніше, є навіть кілька причин.

Ось лише два відгуки відомих людей на висловлювання Ілона Маска.

Сергій Фурса, економічний експерт, компанія Dragon Capital, Київ

Ілон Маск - візіонер, винахідник та підприємець. Це все правда. Але не це зробило його найбагатшою людиною світу. Насамперед він геніальний продавець. Продавець повітря.

Маск – геніальний продавець повітря. Він робить мільярди із хайпу. Вартість його акцій – це хайп. Він популярний, його акції зростають. Він генерує ідеї, його акції зростають.

Тесла – це хайп. Так, це добрий продукт. Але вартість Тесли не відповідає виробництву Тесли. Маск зробив Теслу найдорожчою компанією світу з виробництва автомобілів. Капіталізація Тесла більше, ніж всіх інших автовиробників. А виробляє Тесла набагато менше машин, ніж кожна компанія конкурентів. На порядок.

Чому таке можливе? Чому Тесла коштує дорожче, ніж будь-яка можлива економічно обґрунтована та помножена на 10 вартість його компанії. Хайп. У світі безкоштовних грошей та надутих бульбашок – хайп вирішує.

Маск знає про хайп усе. Він уміє осідлати хайп. І він знає, як привертати увагу публіки. Як продавати публіці навіть квитки на мертву планету в один кінець.

І Маск вміє використовувати громадський простір. Щоб привертати увагу. І щоб відволікати його від важливого.

Що трапилося нині? Коли ринки дуже сильні, всі акції зростають у ціні, а Тесла різко падає, Маск не хоче, щоб говорили про причину падіння. Маск хоче, щоб говорили про щось інше. І він робить твіти про Крим та компроміс із Путіним. Знаючи, яку реакцію це викличе у преси.

Цей твіт не для українців. І цей твіт не спричинив падіння вартості акцій. Все-таки світ не україноцентричний. Але падіння вартості акцій призвело до цієї теми. До цього твіту.

Чому саме цю тему обрав Маск? Може, тому що він трампіст. І поєднує приємне з корисним. Недаремно син Трампа нещодавно робив твіт про те, що США мають триматися осторонь війни і не накликати біду третьої світової заради України. І Трамп точно зробить цю тему важливою у рамках своєї реконкісти за Білий Дім. America first, це ще й про ізоляцію, подалі від світових проблем.

А може, тому, що він точно знає, що зачіпає нерв. Знає, що це найдешевша маніпуляція. І хоче, щоб усі йому про це сказали. Щоб усе тільки про це й говорили.

Підло? Так. Але чому ви вирішили, що Маск не здатний на підлість? Нещодавня історія із покупкою Твіттера показала, що Маск здатний на брудну гру.

Цей твіт не був для українців. І навіть не для Путіна або, борони боже, його друга за листуванням Рогозіна. Цей твіт – наживка. Для преси. Для американців. Цей твіт був для Ілона Маска. Лише бізнес, нічого особистого.

Ігор Ейдман, соціолог, Берлін, Німеччина

Ілон Маск за боягузтвом чи дурістю вирішив у реальності повторити сюжет "Не дивіться нагору!", зігравши роль Пітера Ішервела, ідіота-мільярдера, який, самовпевнено втрутившись у ситуацію з гігантським метеоритом, не дав його знищити і тим самим привів Землю до фатальної катастрофи.

Добре, що Маск не має такого впливу, як у героя, якого фактично копіююю, і він не зможе захистити смертоносний для світу "метеорит" - путінський режим - від фізичного розгрому.

InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме