"Підтримати"
Новини
Всі новини

Заява НАТО щодо так званих "референдумів" на окупованій території України

Північноатлантичний Альянс зробив офіційну заяву з приводу так званих референдумів, які проводить країна-окупант Росія на деяких частинах України. Текст опублікований на офіційному сайті НАТО.

Зокрема, у тексті заяви говориться:

1. Ми в найрішучіший спосіб засуджуємо план провести так звані «референдуми» про приєднання до Російської Федерації в українських регіонах, які частково контролюються російськими військами. Як у своїй Резолюції «Агресія проти України», ухваленій 2 березня 2022 року, підтвердила Генеральна Асамблея ООН, жодні приєднання територій в результаті погроз або застосування сили не будуть визнаватись як законні. Члени Альянсу не визнають і ніколи не будуть визнавати незаконну і нелегітимну анексію Росією Криму. Фіктивні референдуми в Донецькій, Луганській, Запорізькій і Херсонській областях України не мають легітимності і будуть грубим порушенням Статуту ООН. Союзники по НАТО не визнаватимуть їх незаконної і нелегітимної анексії. Це землі України. Ми закликаємо усі держави не визнавати зухвалі спроби захоплення територій.

2.  Ці російські рішення, включно з частковою мобілізацією, є подальшою ескалацією незаконної війни Росії проти України. Ми подовжуємо не визнавати безвідповідальної ядерної риторики Росії. Росія несе всю відповідальність за війну, величезні страждання, які її агресія приносить українському народові, а також за ціну цієї війни, включно і для російських людей, яких зараз мобілізують. Припинення конфлікту в руках Росії. Росія повинна негайно зупинити цю війну і вивести війська з України.

3. Ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її кордонів, визнаних на міжнародному рівні, і невіддільного права України на самооборону. Союзники по НАТО рішуче надають політичну і практичну підтримку Україні, яка продовжує оборонятись від російської агресії.

4.  НАТО є оборонним Альянсом і буде і надалі прагнути миру, безпеки і стабільності в усьому євроатлантичному регіоні. Ми стоїмо згуртовані на захисті і обороні кожного дюйма території Альянсу.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме