"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Мінфіні через війну очікують значного падіння ВВП до кінця року

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що очікується, що до кінця року падіння ВВП становитиме близько 33%. Про це він повідомив в ефірі телемарафону.

«Цей рік дійсно надзвичайно важкий. Очікуємо до кінця року падіння ВВП близько 33%. Це краще, ніж були показники, які були озвучені ще у квітні-травні. Тоді ми говорили про інші показники, але ситуація на військовому фронті й з економікою дозволяє нам сподіватись, що падіння буде нижчим. У наступному році ми сподіваємось на економічний ріст близько 4,6%. Разом з тим очікуються високі показники інфляції, що, в принципі, зрозуміло, враховуючи високу вартість енергоносіїв у світі, враховуючи надзвичайно високий рівень інфляції в інших економіках і наші пов'язані з війною проблеми», - розповів Марченко.

Тому, за його словами, у Мінфіні орієнтуються на ці показники.

«Будемо забезпечувати мінімізацію цих ризиків в частині інфляції і сподіваємося, що нам вдасться виконати все заплановане», - сказав Марченко.

У липні прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначав, що просідання ВВП України цього року очікується на рівні не менше 35%.

У Державному бюджеті на 2023 рік закладена середня зарплата на рівні 18,5 тис. грн, інфляція може сягнути 30%, середньорічний курс долара буде коливатися в районі 42 гривень.

У Державному бюджеті на 2023 один головний пріоритет — оборона та безпека країни. Понад 1,1 трлн грн або майже 50% всього бюджету буде спрямовано для сектору безпеки й оборони.

Джерело:  УНН 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини