"Підтримати"
Новини
Всі новини

Близько п'яти мільйонів українців уже повернулися додому із зарубіжної евакуації

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну понад вісім мільйонів українців виїхали до країн Європейського Союзу, але близько п'яти мільйонів із них уже повернулися додому.

Про це під час брифінгу у Києві повідомила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
 
"Понад вісім мільйонів українців з початку війни прибули до країн Європейського Союзу. Але є й хороші новини з обох сторін. Багато українців уже повернулися. Близько п'яти мільйонів вже повернулися в Україну. Звичайно, ми хочемо дати українським друзям, які потребують допомоги, як можна більше підтримки. Але ми також знаємо, що вони знову хочуть повернутися додому, відбудувати Україну та перетворити її на процвітаючу державу", - сказала глава ЄК.
 
Президент України Володимир Зеленський вірить, що більшість українців, які евакуювалися за кордон, готові повернутися на батьківщину.
 
"Мені здається, що шукати внутрішню мотивацію українцям не треба, вони люблять нашу державу і хочуть приїхати додому. Головне та складне питання – забезпечити їм безпеку", - заявив президент під час спільного брифінгу.
 
Урсула фон дер Ляєн повідомила також, що Європейський Союз виділить 150 мільйонів євро на підтримку внутрішньо переміщених осіб в Україні, вимушених залишити свої будинки внаслідок вторгнення Росії.
 
"Ще однією великою темою нашої розмови була підготовка до зими у короткостроковій перспективі, і тут ми відклали 150 мільйонів євро, щоб гарантувати притулок для внутрішньо переміщених осіб в Україні", - сказала вона.

Джерело: Кореспондент


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини