"Підтримати"
Новини
Всі новини

Жінкам заспокоїтися: постановку на військовий облік відтермінували на рік

Питання, яке схвилювало українське суспільство, відкладене на рік: міністерство оборони вирішило, що потреби у постановці на військовий облік українських жінок наразі немає.

Міністр оборони України Олексій Резніков підписав наказ про перенесення військового обліку жінок на рік – до 1 жовтня 2023 року. Про це в Telegram повідомила заступниця глави МОУ Ганна Маляр, інформує УНН.

"Жодних заборон на виїзд жінкам за кордон з 1 жовтня немає. (...) Міноборони, в межах повноважень, підготувало наказ, яким вчергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік – до 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ вчора, 6 вересня, підписав міністр оборони Олексій Резніков", – написала Маляр.

Заступниця міністра зазначила, що цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить Комітету, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати питання.

"Ми ж, в межах своїх повноважень, можемо лише відтермінувати строки. Тож, ще на рік – до 01 жовтня 2023, їх відтерміновано, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним", – додала Маляр.

За її словами, після ухвалення відповідних змін до законодавства щодо виключно добровільного взяття на військовий облік жінок, більше не буде потреби переносити строки.

Нагадаємо, 31 серпня Міноборони України передало до Верховної Ради пропозиції щодо врегулювання питання військового обліку жінок.

5 вересня Ганна Маляр повідомила, що не відповідає дійсності інформація про те, що з 1 жовтня жінки, професії яких є в переліку військово-облікових спеціальностей, мають обов'язково стати на військовий облік.

Джерело:  УНН 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини