"Підтримати"
Новини
Всі новини

Парламент захистив пенсійні виплати і нарахування пенсії під час війни

При нарахуванні і обчисленні пенсій людина відтепер матиме право виключати період воєнного стану зі зменшеними заробітними виплатами. 

Верховна Рада України прийняла законопроект №7453 «Про недопущення зниження коефіцієнта заробітної плати під час обчислення пенсій фізичним особам за місяці часткового зменшення доходу на період дії воєнного стану». Про це повідомив заступник голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

За його повідомленням, законопроект підтримали 291 народний обранець.

 Відповідно до прийнятого закону, пропонується недопущення зниження коефіцієнту заробітної плати при обчисленні пенсій фізичним особам за місяці часткового зменшення доходу на період дії воєнного стану, введеного відповідно до Закону  «Про правовий режим воєнного стану».

Тобто, людина яка оформлює собі пенсію, може попросити виключити період воєнного стану із загального періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії. Також можна не враховувати для прорахунку пенсії три місяці з дня припинення або скасування воєнного стану.

 Закон набере чинності з наступного дня після його опублікування, і буде застосовуватися у період з 24 лютого 2022 року.

Джерело: ZN,UA


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме