"Підтримати"
Новини
Всі новини

Український мультфільм-"довгобуд" побачить увесь світ

Український мультфільм "Мавка. Лісова пісня" покажуть у Європі - багато країн набули прав на його показ та виявили щирий інтерес до української культури. Але Європою показ одного з найдорожчих мультфільмів України не обмежиться - тривають переговори з багатьма країнами, включаючи США.

Український мультфільм-довгобуд від студії FILM.UA «Мавка. Лісова пісня» влаштував світову експансію. Права на його показ купили майже всі країни Європи, попереду – Америка та Азія. 

«Війна дала нам шанс бути почутими, – каже CEO кіностудії FILM.UA Вікторія Ярмощук. – Я хотіла б такого шансу не мати, але якщо ми його отримали, то скористаємося». У компанії помітили тренд: міжнародному ринку стають цікаві історії, які раніше розглядала група виключно як локальні. "Румунські партнери, читаючи етно-трилер "Зілля" за мотивами повісті Ольги Кобилянської, кажуть, що їм близька ця історія, вони хочуть її робити", - розповідає креативний продюсер FILM.UA Ганна Єлісєєва.

11 липня стало відомо: топовий дистриб'ютор Universal Pictures Content Group придбав повний пакет прав на показ «Мавки» у Франції та на франкомовних територіях. Це перший контракт FILM.UA з NBCUniversal та величезний прорив для всієї промисловості, вважає Ганна Єлісєєва. «Світ анімації – щільно зайнята ніша, – додає вона. – Є американці із глобальними студіями, французи та ще кілька країн, відомих мультиплікацією. У прокаті інших кінотеатри здебільшого не зацікавлені».

"Мавку" покажуть у всіх країнах Європи, окрім Великобританії, з якою ведуться переговори. Також тривають обговорення зі США, Латинською Америкою та пошук партнера, який закрив би всю Азію.

Про те, що FILM.UA працює над анімованою історією за мотивами «Лісової пісні» Лесі Українки, вперше заговорили у 2015 році. "Мавка" заробила реноме довгобуду. Чи справді сім років – це довго? Анонс «Історії іграшок 4» – шостого по касі мультфільму зі збором $1 млрд – відбувся 2014 року, прем'єра – 2019-го. Про роботу над «Душею» Pixar стало відомо 2016-го, на сервісі Disney+ мультфільм з'явився наприкінці 2020-го. «Цикл створення мультфільму у п'ять-шість років – нормальний», – запевняє СЕО студії «Анімаград» та продюсер «Мавки» Єгор Олесов.

Пандемія і російське вторгнення, проте, все ж таки продовжили термін створення мультфільму. Спочатку довелося налаштувати систему роботи, за якою команда може підключатися до комп'ютерів та серверів із дому. Через війну проект тим більше довелося перезапускати. Попри це команда планує закінчити виробництво наприкінці вересня.

На локальному ринку «Мавка» викликала інтерес не тільки через тренд на автентику, що посилився після 2014 року. На той час аудиторії та потенційним бізнес-партнерам знадобився національний сучасний мультиплікаційний герой, каже Костюк. Вона наводить приклад бренду "Лантманнен Акса", що випускав сухі сніданки, - до колаборації з "Мавкою" у них була ліцензія на "Маша та Ведмідь". "Всі, хто купував ліцензії дитячих брендів, щоб використовувати їх на своїх товарах, могли купувати лише західне чи російське", - пояснює Костюк.

У результаті «Мавка» потрапила у тренд із захистом довкілля. Для брендів типу «Сільпо», під концепції яких підпадають зелені ініціативи, органічна колаборація з мультфільмом, головна героїня якого захищає природу від агресії людей. Але це не головне посилання фільму. «Раніше ми робили фокус на кохання, тепер – на те, як Мавка бореться за мир та гармонію», – описує Костюк. Нове посилання збігається з нинішнім чином України у світі.

Найдорожчі мультфільми України
«Гулівер повертається», 2021
267 млн ​​грн
«Мавко. Лісова пісня», TBA
187 млн ​​грн
«Викрадена принцеса: Руслан та Людмила», 2018
95,2 млн грн
«Микита Кожем'яка», 2016
97,3 млн грн
Шлях «Мавки»

Джерело: Forbes


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме