"Підтримати"
Новини
Всі новини

Як правильно діагностувати алергію - поради лікаря

В останні десятиліття важко знайти людину, яка в тій чи іншій мірі не страждала б від алергії. Особливо погано алергікам припадає у період цвітіння деяких рослин, які викликають алергічні реакції. І саме зараз розпочався сезон активного цвітіння.

До кінця літа квітнуть полин та амброзія, цвіт яких викликає алергічні реакції. До кінця літа цвітуть полин та амброзія, цвітіння яких викликає алергічні реакції. Багато людей реагують на цвітіння канадського золотарника, яскраві жовті квіти якого часто видніються вздовж доріг. Є й інші рослини, які викликають алергію.

Про те, що треба враховувати алергікам і як правильно діагностувати алергію, розповів журналісту УНН лікар імунолог-алерголог Олександр Назаренко.

«Якщо брати пилкову алергію, то зараз якраз почали і будуть продовжувати квітнути до кінця літа бур’яни, такі як амброзія, полин. Тож буде сплеск симптомів алергії, адже і амброзії, і полину дуже багато в Україні, а їх пилок у вітряну погоду може літати на відстані десятки кілометрів. Навіть якщо рослина росте за містом, люди в місті страждатимуть від її пилку. Також продовжують квітнути лугові літні трави, які теж викликають алергічні реакції. І нікуди не зникають цілорічні алергії, наприклад, до різних тварин, кліщів, домашнього пилу, тощо. Тому, якщо люди мають поліалергію і до цілорічних алергенів, і до пилкових, у них будуть сильніше проявлятися симптоми», – розповів Назаренко.

Також лікар додав, що якщо це алергія на рослинний білок, то подібні білки є і в продуктах харчування, які також можуть погіршувати стан.

«Наприклад, коли є алергія до амброзії, то подібний білок знаходяться у багатьох рослинних продуктах харчування. Людина може мати рино-кон'юнктивальні симптоми, такі як нежить, чхання, задуха, і додатково – кропив'янку, адже вживає продукти, де є той самий білок. Якщо є алергічна реакція тільки на пилок, то в продуктах харчування його немає, а отже не буде додаткової провокації алергії», – зазначив алерголог.

Щоб розуміти, на що саме алергія, необхідно пройти молекулярну алергодіагностику, де і виявляються алергенні антитіла до конкретного білку. Таке обстеження важливе при подальшому призначенні лікування.

«Тому що є алергія до деяких рослинних білків, яка лікується алерговакцинами. А є такі, до яких немає вакцин. І коли роблять лише шкірний тест, то він показує, що є алергія на амброзію, але не показує, до якого саме білка. А значить не буде результату від лікування. Тільки молекулярна діагностика це покаже, і можна вже чітко давати рекомендації з харчування. Бо наприклад, якщо в людини навесні є алергія до цвіту берези, то цілком ймовірна і алергія до горіхів, яблук, персиків, моркви, селери», – повідомив лікар.

Поява алергії у людей, які раніше нею не страждали, є одним з проявів постковідного синдрому, каже лікар.
Джерело:  УНН 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме