"Підтримати"
Новини
Всі новини

Деякі без голови: у київському морзі оглянули тіла захисників Маріуполя, обміняних 21 червня

У морзі Києва пройшов процес огляду тіл полеглих захисників Маріуполя. Їх обміняли 21 червня у Запорізькій області.

Фоторепортаж з моргу опублікували на сайті hromadське.

Частина тіл залишиться тут, у холодильниках обласного моргу, решту розподілять між закладами Бучі та Вишгорода. Керує процесом огляду голова патронажної служби «Азова» Олена Толкачова. Крім того, вона організовує ДНК-експертизи та похорон, а також спілкується з рідними полеглих героїв.

З 2014 року патронатна служба дбає про поранених військових, допомагає їм із лікуванням, протезуванням, реабілітацією та оформленням документів. Проте та робота, з якою зіткнулися зараз, незрівнянна з досвідом попередніх років.

Ми навіть не знаємо до кінця, кого нам передають. У попередньому обміні в мішках були цивільні, жінка похилого віку в памперсі. Ми їм віддали військових, а вони нам хто був. Понакидали для кількості», — розповідає Наталія Багрій, військовослужбовець «Азова» із патронатної служби.

У день прибуття тіл починають дзвонити рідні військових, щоб дізнатися, кого привезли. Однак спочатку всіх направляють на ДНК-експертизу.

«До нас часто надходять тіла на активній стадії розкладання, гниття, випаровування. Навіть судмедексперти, які працюють у морзі на Оранжерейній, які раніше одночасно брали 4-5 трупів до кабінету на розтин, зараз беруть не більше 2 тіл. Інакше працювати неможливо, стоїть запах. У деяких тіл немає голів. Як їх упізнавати?» – додала Наталя.

Іноді пізнати тіла вдається завдяки татуюванням. Так нещодавно визначили імена чотирьох бійців. Проте більшість тіл у жахливому стані.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме