"Підтримати"
Новини
Всі новини

Україна у березні-травні повернула 103 цивільних, незаконно утримуваних РФ

Україні вдалося в період із березня по травень повернути 103 цивільних, яких Росія незаконно утримувала – Верещук.

Про це віце-прем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук зазначила в інтерв'ю Укрінформу.

«Нам вдалося повернути 103 особи лише під час проведених нами обмінів. Їх було 14 за останні три місяці. Тобто у березні, квітні та травні. Наразі обмінами я вже не займаюся. Тому не знаю, якою буде концепція роботи. Можливо, вона буде іншою. Але поки що я керувала координаційним штабом, ми відмовлялися проводити обміни військовополоненими, якщо в переліку не було цивільних, яких нам просто віддавали. Якщо у списку серед цих цивільних не було бодай однієї чи двох жінок. Тобто це була обов'язковою вимогою», - сказала Верещук.

За її словами, наразі також відбувалися обміни цивільними.

Представниця уряду зазначила, що це загалом величезна проблема, тому що механізму повернення цивільних немає. «Тобто формально тиснути через, наприклад, Женевські конвенції неможливо, тому що ми не обмінюємо цивільних. Немає такого формату, як обмін громадянськими. Росія їх захопила як терорист із метою утримання, щоби щось виторгувати. Ми їм одразу пояснили, що це неможливо», – сказала Верещук.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме