"Підтримати"
Новини
Всі новини

ООН розпочинає розслідування військових злочинів РФ в Україні

Комісія ООН з розслідування подій в Україні побувала у Києві, Бучі, Ірпені, Харкові та Сумах. Представники ООН працювали 10 днів, збираючи факти та свідоцтва військових злочинів Росії.

Про це повідомляє пресслужба Ради ООН з прав людини.

У Києві комісія зустрілася з парламентаріями, представниками кількох міністерств та генеральної прокуратури.

«У Бучі та Ірпені комісія отримала інформацію про довільні вбивства мирних жителів, знищення та розграбування майна, а також напади на громадянську інфраструктуру, у тому числі на школи. У Харкові та Сумській області комісія спостерігала руйнування великих міських територій, ймовірно, внаслідок повітряних бомбардувань, обстрілів або ракетних ударів по цивільних об'єктах», - розповіли представники комісії ООН за підсумками візиту.

Зазначається, що комісія також мала можливість вислухати внутрішньо переміщених осіб, у тому числі тих, хто прибув зі сходу України. Свідчення також включали історії знищення цивільного майна; мародерство; висновок, жорстоке поводження та зникнення цивільних осіб, а також повідомлення про згвалтування та інші форми сексуального насильства.

Комісія вважає за необхідне додатково розслідувати повідомлення про передбачуваний переведення дітей, поміщених до установ на тимчасово окупованих територіях, до російської федерації, а також інформацію про прискорене отримання громадянства та процеси усиновлення деяких із цих дітей. В Україні багато переміщених дітей було розлучено з сім'ями, зазначили в ООН.

«Ми продовжимо процес збирання доказів, які можуть служити цілям притягнення до відповідальності; коли це можливо, ідентифікуючи фізичних чи юридичних осіб, і приділятиме особливу увагу порушенням сексуального характеру, прав дітей, людей похилого віку та інших уразливих груп населення», — резюмували в комісії.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме