"Підтримати"
Новини
Всі новини

Політичний десант кремля: що означають нові "призначення" у "ДНР"

В угрупуванні “ДНР” зміна так званого уряду. Тепер парадом командуватиме офіційно російський чиновник. Що означає ця “ротація”?

У так званій “ДНР” відбулися істотні зміни — у розпал війни розігнали місцевий “уряд”. Місце незаконного “прем'єр-міністра” зайняв чиновник з мінпромторгу Росії Віталій Хоценко. 

Як пояснює окупаційна влада, це викликано “необхідністю реінтеграції” з рф. “масштабні завдання” щодо відновлення зруйнованої інфраструктури та розвитку економіки.

Така перетряска відбулася по всій вертикалі влади самопроголошеної “республіки”. У “відставку” відправлено весь склад так званого уряду. 

“Експрем'єр ДНР” Олександр Ананченко заявив, що на цю мить “йде реформування та синхронізація з РФ”, тому його нова посада набуде в чіткіших форм згодом. Цікаво, що на своїй “посаді” Ананченко пробув близько 4 років і тільки зараз, у розпал бойових дій, його вирішили повалити. 

Хто такий віталій хоценко?

Хоценко досить молодий російський чиновник — директор департаменту промислової політики та Проєктного управління мінпромторгу РФ. Раніше він очолював міністерство енергетики, промисловості та зв'язку Ставропілля, обіймав посади в органах влади Ямало-Ненецького автономного округу та брав участь у конкурсі “Лідери Росії” 2018-2019 років. Також відомо, що він родом з України — народився в Дніпрі, але навчався в Москві й залишився там будувати свою кар'єру.

За даними ВВС, Хоценко тісно пов'язаний з новим кремлівським куратором окупованого Донбасу Сергієм Кірієнком, першим заступником адміністрації президента РФ. До речі, він голова і наставник того самого конкурсу підготовки російських чиновників, у якому брав участь Хоценко. Зміна “уряду” відбулася саме у той час, коли наглядач із черговим відрядженням приїхав на Донбас.

Зв'язки Хоценка та Кірієнка підтверджує і директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський. За повідомленнями з його власних джерел в окупованому Донецьку стало відомо, що розпуск уряду НЗФ пов'язаний зі зміною кураторів окупованих територій України. Це рішення самого Сергія Кірієнка на численні прохання Пушиліна.

В інтерв'ю російським пропагандистам новий “прем'єр” запевнив, що інтеграція захоплених територій з рф вже почалася. Нібито він уже ознайомився з проблемами і насамперед займатиметься синхронізацією законодавства.

Політичний десант кремля

Але лише на “прем'єрі” навала російських чиновників не закінчилася. Відразу ж було призначено нових заступників. Першим заступником керівника “адміністрації голови республіки” призначено Олександра Костомарова. Відомо, що той з 2021 року працював першим заступником губернатора Ульяновської області. До цього був віцегубернатором Липецької області. Загалом обіймав досить високі посади у багатьох областях Росії, будучи представником партії “Єдина Росія”.

Заступником “голови уряду” призначили Євгенія Солнцева, а також росіянина. Раніше він обіймав посаду помічника міністра будівництва та ЖКГ рф, до цього очолював дирекцію з комплексної реконструкції залізниць та будівництва об'єктів залізничного транспорту.

За даними “Медузи”, Кірієнко за час війни потрапив у ближнє коло Путіна і готує приєднання Донбасу до РФ. Як стверджують джерела видання, близькі до адміністрації президента Росії, в кремлі хочуть об'єднати всі захоплені території України в один федеральний округ у складі Росії.

“Округ має з'явитися після того, як на цих теренах пройдуть референдуми про приєднання до Росії. Приєднуватись до чинних округів українські території не будуть”, — пояснило одне із джерел.

За даними “Медузи”, це може статися в середині липня або 11 вересня, коли в Росії проходитимуть вибори губернаторів, оскільки Росія готується призначити на всі адміністративні посади на цих територіях саме російських чиновників. Зважаючи на все, підготовка вже почалася з “чистки” та нових призначень. 

Також повідомляється, що незабаром російськими чиновниками також можуть замінити й ватажків “ДНР” і “ЛНР” — пасічника і Пушиліна. Щоб усі гроші йшли у “правильному напрямку”.

Що це означає?

Майже весь незаконний “уряд ДНР” складається з квот різних груп впливу, які узгоджувалися з попереднім куратором Дмитром Козаком і були креатурами функціонерів ЗАТ “Внешторгсервис”, колишніми елітами Донецької області, партійними функціонерами з РФ і так далі. Як результат, багато завдань було не виконано, а всередині структур багато ініціатив саботували, що можна трактувати як внутрішню боротьбу тощо, пояснює Павло Лисянський.

“Економічна діяльність цього “уряду” спрямована на вичавлювання ресурсів України на цих територіях. До 2020 року з ОРДЛО було вивезено 68,5 млн вугілля до РФ. Це приблизно 4,5 млрд доларів”, — повідомляє Лисянський.

За інформацією Лисянського, у силовому блоці вже місяць тому почалися чистки.


Наприклад, в МДБ “ДНР” звільнили деяких кураторів окремих міст. Також зміни очікує і голів окупаційних адміністрацій.

“Зараз прийнято рішення щодо формування єдиної команди перехідного уряду, завданнями якого буде підготовка до “референдуму”, координація дій з підприємствами РФ щодо “відновлення” зруйнованих міст і, звичайно, новий куратор, хоче розставити своїх людей, які контролюватимуть фінансові потоки з РФ”, — пояснює правозахисник.

Лисянський наголошує, що людям, які працювали на посадах за часів Ананченка, запропонують працювати на тимчасово окупованих територіях України в Запорізькій та Херсонській областях, оскільки у них там дуже серйозні кадрові прогалини.

З іншого боку, появу нових осіб кремлівського походження в “уряді” можуть використовувати для зниження градуса серед місцевих. Така пильна увага з боку Росії дає натяк на те, що багаторічні обіцянки про “повторення долі Криму” можуть все ж таки здійснитися.

Але чи всі жителі хочуть такої долі? Судячи з останніх подій, що відбуваються на окупованих територіях, український опір активізується. А отже перспективи для Донбасу, що малюють в кремлі, радують геть не всіх. Цивільний опір підіймає голову. До чого це призведе — покаже час.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме