"Підтримати"
Новини
Всі новини

Янукович написав українцям, що Україні загрожує Польща, а з Росією не можна говорити із позиції сили

Побіжний екс-президент Віктор Янукович оприлюднив заяву на шести аркушах, у якій звинуватив Польщу у намірах анексувати західні області України, а українцям порадив не сподіватися на Захід, а домовлятися з Росією не з позицій сили, а виявляючи повагу.

Джерело: лист Януковича, оприлюднений його адвокатом Юрієм Кірасіром

Пряма мова Януковича: "Хоч би як було боляче про це писати сьогодні, але державність України перебуває у крайній небезпеці. Їй загрожує повне знищення. При цьому йдеться не лише про ризики втрати величезних територій на півдні та сході нашої держави.

На її західних кордонах також не все так просто. Адже Польща пам'ятає не лише вересень 1939 року. Вона надійно зберігає у пам'яті березень 1923 року, коли у Парижі посли держав Антанти остаточно включили території Східної Галичини та західної частини Волині до складу Другої Речі Посполитої.

Нинішнє ситуативне зближення з Польщею може спричинити ситуацію, коли Україна може бути змушена погодитися на фактичне злиття з нею, оскільки виникне загроза її економічній непорівнянності захищати свій суверенітет. Це стало наслідком реалізації європейської мрії, за яку український народ нібито вийшов на свій останній Майдан (Янукович написав Майдан з малої літери).

Деталі: Янукович звинуватив українців у тому, що вони таврували його образливими прізвиськами і не слухалися його порад з-за кордону, як порозумітися з Росією.

На його думку, Україна має бути сполучним мостом між Заходом та Сходом, насамперед Росією, вміло маневруючи між їхніми інтересами. У листі він згадує, що так йому сказав, мовляв, колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер. Інтереси України, за логікою президента, полягають у тому, щоб маневрувати між інтересами інших цивілізацій.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини