"Підтримати"
Новини
Всі новини

Окупанти заявили про відновлення роботи порту Маріуполь


Міністерство оборони російської федерації сьогодні, 25 травня, заявило, що розмінування маріупольського торгового порту завершено, і відсьогодні порт повернувся до своєї звичайної роботи.

Експерти кажуть, що ніякої "звичайної роботи" в умовах війни і окупації неможливо відновити.

Директор ДП "Маріупольський морський торговельний порт" Ігор Барський розповів у коментарі ЕП, що вся ця історія з портом - це не про відновлення роботи, а про розкрадання українського майна.

"На 23 лютого на території порту знаходилося біля 200 тис тонн металу та чавуну, вартість яких сягає 170 млн дол. Зерна було суттєво менше – 3,4 тис тонн на складах і ще 9 тис тонн на судні під іноземним прапором біля одного з причалів.

Наразі окупанти розблокували старі ворота порту. З урахуванням глибини близько 3,5 м, туди можуть входити судна річкового типу з невеликою осадкою. Проте російські судна не можуть зайти у порт доти, поки не буде розчищена акваторія порту від затонулого морського транспорту. Окупанти можуть розчистити 3-4 причала з 18", - каже Ігор Барський. 

Аби це зробити, ворогу потрібна електроенергія, щоб мати можливість використовувати портальні крани.  Натомість портова підстанція пошкоджена, а її відновлення є складним процесом, який займає чимало часу.

Тож завантажити свої судна українським майном загарбникам поки не вдасться, попри їх оптимістичні заяви про відновлення роботи порту в Маріуполі.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме