"Підтримати"
Новини
Всі новини

Кредитні канікули йдуть: скільки доведеться платити українцям у банки

В Україні великі банки, зокрема ПриватБанк, з 1 червня скасують кредитні канікули. Нові умови ще розробляються, проте вже точно відомо: платити доведеться як мінімум тим, хто не втратив свою роботу і не перебуває в зоні інтенсивних військових дій

А саме, з 1 червня у ПриватБанку щомісячний платіж за кредитом стане обов'язковим, тим, хто не може платити, запропонують індивідуальні умови (реструктуризацію). Водночас, розмір кредитної ставки все ще обговорюють.

Фінансові установи конкурують між собою та намагаються запропонувати умови не гірші, ніж у них. Наприклад, один із засновників Монобанку Олег Гороховський в інтерв'ю Forbes розповів, що у них не було 0% ставки за кредиткою, а ось «Приват» мав цілий місяць. Тоді клієнти зрозуміли, що це можливо, і атакували його соцмережі зі скаргами та навіть образами.

Відмова від відсотків за кредиткою коштувала б «Моно» приблизно 2 млрд. грн. Враховуючи, що у «Привату» клієнтів у рази більша, ймовірно, і сума для них буде більшою. Але й Приват довго не протримався. У березні скасував відсотки, а з квітня скоротив їх удвічі, до 1,6%. Що буде у червні – поки що невідомо.

Як розповів прес-секретар ПриватБанку Олег Серга, українці за своїми кредитками у тих регіонах, де немає військових дій, за власним бажанням продовжують повертати борги. Рівень сплати становить до 65%. Тобто всім клієнтам сказали: зараз за кредитом можна не платити, але майже 7 із 10 все одно вирішили заплатити. Це дуже добрий показник.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме