"Підтримати"
Новини
Всі новини

Де мешкає родина Ахметова, для чого Азовсталі бомбосховища, і хто заплатить за зруйновані заводи Маріуполя

Зараз Рінат Ахметов втратив свої основні активи в Україні. Його найцінніші заводи – металургійні комбінати «Азовсталь» та ММК імені Ілліча – зруйновані. 

Рінат Ахметов дав велике інтерв’ю швейцарському франкомовному виданню Le Temps. Цікавість швейцарців до особи українського бізнесмена, власника маріупольських заводів, зрозуміла. Родина Ахметова мешкає в цій країні. А напередодні війни з’явилась інформація, що син бізнесмена купив велику віллу на Женевському озері.

До вторгнення в Україну Рінат Ахметов вважався найбагатшою людиною в країні, пише Le Temps. Цей олігарх, уродженець Донбаса, побудував імперію, що включає фінанси, медіа, телекомунікації, роздрібну торгівлю, сільське господарство та транспорт. Він є інвестором і власником компанії СКМ. Йому також належить футбольний клуб «Шахтар», що виступає на змаганнях європейського футболу. Але саме гірничодобувна діяльність і металургія Ріната Ахметова є сьогодні найбільше під загрозою російського вторгнення. Його компанія «Метінвест» є власником величезного металургійного заводу «Азовсталь» у портовому місті Маріуполь. Дві тисячі українських бійців, в тому числі члени батальйону «Азов», звинувачені Москвою у «нацизмі», але й сотні мирних жителів досі переховуються в бункерах під заводом. 

Le Temps: У четвер, 21 квітня, Володимир Путін заявив про «визволення» Маріуполя. Російські війська, за його словами, повністю контролюють місто, за винятком вашого заводу Азовсталь. Ви погоджуєтесь з такою оцінкою?

Рінат Ахметов: Ні, це зовсім не так.

Маріуполь завжди був і буде українським містом. Українці запекло захищають кожен сантиметр землі український. Я гордий тим, що наш залізний «Азовсталь» став нашим бастіоном опору. Я вірю, що наші солдати зможуть і далі захищати місто і що маріупольці будуть евакуйовані. Я також вірю, що російські солдати будуть покарані за всі злочини, які вони вчинили в Україні та в Маріуполі. Ситуація в місті  - це трагедія і  жахливе лихо, яке неможливо пробачити.

Le Temps: Ви щодня спілкувалися з керівниками ваших заводів «Азовсталь» та «МК Ілліча» в Маріуполі. Яка там ситуація?

Рінат Ахметов: Російська армія продовжує знищувати Маріуполь та його два заводи. Металургійний комбінат імені Ілліча та Азовсталь постійно бомбардували та обстрілювали. Ми зупинили виробництво і відновимо його лише після нашої перемоги.

Le Temps: Скільки ще залишилось працівників Метінвесту в притулках Азовсталі?

Рінат Ахметов: Йдеться про життя та безпеку людей. Я не можу розкрити цю інформацію.

Le Temps: Яка історія та призначення цього підпілля?

Рінат Ахметов: Бомбосховища були побудовані одночасно з заводом, у 1933 р. За цивільними та промисловими нормами оборонні споруди повинні бути поруч безпосередньо з робочими місцями працівників.

Le Temps:  Як довго можуть мешканці цих притулків все ще триматися і що ви порадите, щоб вирішити цю проблемну ситуація?

Рінат Ахметов: І мирні жителі, і наші бійці опинилися в умовах нелюдських. Кожна хвилина запізнення може коштувати їм життя. Нам потрібно негайно припинити це та евакуювати людей. Єдиний спосіб зробити це – домовитися про гуманітарні коридори.

 Із прихильністю ставлюся до представників Організації Об’єднаних Націй та Міжнародного Червоного Хреста (МКЧХ). Проте всі намагання з їх боку організувати безпечний проїзд для жителів  Маріуполя був перерваний нападами росіян.

Le Temps: Який ступінь ураження виробництва на Азовсталі?

Рінат Ахметов: Капіталізація до війни двох наших заводів – «Азовсталь» та металургійний комбінат імені Ілліча – не менше 10 мільярдів доларів. Готуємо судові позови на вимогу до Росії. Росія компенсує всі збитки, завдані нашим підприємствам.

Le Temps: Що змушує сподіватися, що Маріуполь повернеться під український контроль, щоб ваша компанія могла змогу там працювати?

Рінат Ахметов: Віра в Україну, героїзм і мужність нашої воїнів, єдність українського народу та непохитної підтримки президента. Я їм дуже вдячний.

Le Temps: Ваші підприємства втратили багато активів через війну. Саме тому ви обрали табір президента України Володимира Зеленського? (Коментар від 0629: нагадаємо, що до війни Ахметов перебував у жорсткому конфлікті з Офісом Президента, а Зеленський навіть звинувачував Ахметова у співучасті у замахі на нього).

Рінат Ахметов: Свій вибір я зробив давно. Як вихідець з українського міста Донецька, я став найбільшим приватним інвестором в нашій країні. У 2014 році я засудив спалахи сепаратизму і заявив, що Донбас може бути успішним і щасливим тільки у складі Україні. У 2022 році, коли почалася війна, я назвав Путіна військовим злочинцем.

Сьогодні Україна як ніколи єдина, бо у нас є воля до перемоги. Як голова правління країні, Володимир Зеленський демонструє справжню гідність виконання свого конституційного обов’язку захищати Україну.

Кожен українець, і я в тому числі, робить все, що в моїх силах, щоб допомогти Україні досягти перемоги.

Le Temps: Наскільки важлива Швейцарія для вашого бізнесу?

Рінат Ахметов: Ми міжнародна компанія. Для нас Швейцарія одночасно є місцем розташування наших компаній –Metinvest International SA, D. Trading SA та D. Trading International SA, які працюють там більше двох десятиліть. Це  країна з корпоративною культурою та стандартами, має дуже високі комерційні цінності, які спонукають нас розвиватися і постійно вдосконалюватися.

Le Temps: Які ваші особисті зв’язки зі Швейцарією? Ми маємо нещодавно повідомлення, що ваш син купив два об’єкти нерухомості в Женеві. Ти часто туди приїжджаєте?

Рінат Ахметов: Мої сини народилися в Донецьку, навчалися у Швейцарії. Саме в Швейцарії мій старший син Дамір зустрів свою майбутню дружину Діану. Вони разом ходили до школи. Сьогодні вся моя родина та мої онуки живуть у Швейцарії. Я часто повертаюся відвідати мою родину у вашій прекрасній країні.

Le Temps: Ви думаєте, що Швейцарія могла б зробити більше для України?

Рінат Ахметов: Рішення вашої країни підтримати Україну і нав'язати безпрецедентні санкції проти Росії заслуговують великої поваги. Я вдячний Швейцарії і всьому вільному світу. Ми боремося за свою свободу і свободу Європи. У нас є сили і воля боротися. Я переконаний, що ми виграємо цю війну.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини