"Підтримати"
Новини
Всі новини

Зеленський: Розуміємо, що відбувається у Придністров'ї, і готові до будь-якого розвитку подій

Росія намагається дестабілізувати ситуацію в регіоні Придністров'я, але Збройні Сили готові до можливої ескалації з боку російських військ на тимчасово окупованій території Молдови. Про це заявив президент Володимир Зеленський.

Зеленський зазначив, що повністю поділяє оцінку ситуації з боку президента Молдови Майї Санду .

Президент також повідомив, що обговорив це питання з прем'єр-міністром Румунії Ніколає Чуке, який перебував із візитом у Києві 26 квітня.

"Ми ясно розуміємо, що це один із кроків Російської Федерації. Це вже працюють там спецслужби. Це вже не просто про фейкові новини. Зрозуміло, для чого – для дестабілізації ситуації в регіоні, загроз Молдові. Вони їм показують, що якщо Молдова буде підтримувати Україну будуть ті чи інші кроки", – сказав Зеленський.

За його словами, Україна знає, що російські війська, які протягом багатьох років присутні на території тимчасово окупованої частини Молдови – Придністров'я, перебувають у постійній готовності.

"Але ми розуміємо їхні потужності, ЗСУ до цього готові і їх не бояться", – запевнив президент.

22 квітня в РФ заявили, що хочуть захопити весь південь України та вийти на Придністров'я.

Після цього на території Придністров'я сталося кілька вибухів. Будівлю "Міністерства держбезпеки" обстріляли з РПГ, також було пошкоджено дві радіовежі, які транслювали російське радіо. Окрім того, сталися вибухи на аеродромах у Тирасполі.

Президент Молдови Майя Санду заявила , що до вибухів в окупованому Придністров'ї причетні внутрішні сили регіону, які хочуть втягнути країну у війну.

26 квітня Генштаб ЗСУ повідомив, що російські війська в Придністров'ї приведені в повну бойову готовність, а ГУР МО попередило, що Росія готує ракетний удар по Придністров'ю із жертвами серед мирного населення.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме