"Підтримати"
Новини
Всі новини

У полоні окупантів перебувають 700 військових та майже тисяча мирних жителів

У російському полоні наразі перебувають близько тисячі цивільних українців, половина з яких жінки, і 700 військових -про це в ефірі інформаційного телемарафону заявила міністерка реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук 

"Вони схопили близько тисячі людей. І половина - це жінки. Я буду ще раз і ще раз повторювати, можливо Росія почує мене, ми не будемо обмінювати військових на цивільних. Це заборонено Женевськими конвенціями. Ми вимагаємо відпустити без будь-яких умов і передати українській стороні цивільних. Щодо військових у нас приблизно паритет. У нас понад 700 їхніх полонених і в них приблизно така ж кількість", - сказала вона.

Щодо звільнених 14 квітня полонених Верещук повідомила лише, що РФ не дотримується Женевських конвенцій.

"Це не про те, що там Женевська конвенція, там просто треба вижити. І я звертаюсь до всіх рідних, які чекають своїх чоловіків, своїх дружин. Треба набратись терпіння, ми даємо списки постійно, інше питання, що ворожа сторона не погоджує усіх, а дає лише частково, і лише тих, кого вважає за потрібне. Це постійна перманентна боротьба за людей, але ми не полишимо її, розумієте з яким ворогом ми маємо справу", - зазначила вона.

Також Верещук повідомила, що сьогодні працюють два коридори.

"Працюють коридори - Луганська область, але от щойно прийшло повідомлення - Лисичанськ обстрілюють, там якраз було передбачено місце для евакуації. Там тимчасово припинили евакуйовувати. Ми вимагаємо від РФ негайно припинити вогонь і забезпечити гуманітарний коридор у відповідності до домовленостей, які були досягнуто вночі. Також це напрямок Запоріжжя – Бердянськ, але через складні погодні умови автобуси не можуть проїхати трасою, яка передбачена маршрутом. Але автівки приватні можуть їхати. Ми вимагаємо від Росії дотримуватись взятих на себе зобов'язань по цьому коридору", - заявила Верещук. 

Джерело: censor.net


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини