"Підтримати"
Новини
Всі новини

НБУ дозволив банкам продавати готівку. Яким буде курс?

Відповідно до постанови НБУ №71, продавати банки готівкові долари та євро населенню можуть, але лише в тому обсязі, який вони викупили у фізичних осіб. Безготівковий продаж банками валюти заборонено.

Національний банк України з 14 квітня 2022 року дозволив банкам продавати готівкову іноземну валюту населенню. Про це йдеться у постанові Нацбанку №71 від 14 квітня.

Втім, там попередили – є певні обмеження для банку із продажу фізособам готівкової валюти. "Для запобігання тиску на валютний ринок НБУ передбачив, що уповноважена установа може здійснювати продаж готівкової валюти клієнтам у межах різниці між загальними обсягами купленої та проданої готівкової іноземної валюти. Така різниця розраховуватиметься починаючи з 13 квітня 2022 року", - зазначили в НБУ.

Асоційований експерт "CASE Україна" Євген Дубогриз зазначив: "Тепер банки можуть продавати долари та євро у відділеннях, але не більше тієї суми валюти, яку вони придбали у населення". За його словами, найближчим часом банки вивчатимуть обсяги валюти, які вони отримують від покупки у населення, і таким чином вирішуватимуть, яку суму валюти направлятимуть на продаж фізособам у касах відділень.

Як це вплине на курс долара?

Окреме питання, яким буде курс долара в Україні, коли така схема запрацює.

За даними постанови НБУ №71, курс продажу готівкової валюти банків може відхилятися не більше ніж на 10% від офіційного курсу НБУ в день укладання угоди, а курс купівлі готівкової валюти уповноваженими установами не повинен бути нижчим від офіційного курсу НБУ.

"У неофіційних обмінниках курс купівлі 31-31,2 грн за долар. Банкам дозволили продавати за офіційним курсом плюс 10%. Отже, курс продажу долара може бути максимум 32,17. Чи поставлять банки курс купівлі вище, ніж зараз в обмінниках?" – каже експерт.

Хоча НБУ і анонсував початок продажу валюти населенню, поки що йдеться лише про готівку. При спробі купити безготівкову валюту в інтернет-банкінгу операція не проходить, натомість з'являється інформування, що така транзакція заборонена відповідно до постанови НБУ №18.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини