"Підтримати"
Новини
Всі новини

Росія погрожує ядерною зброєю, якщо Швеція та Фінляндія приєднаються до НАТО

Росія допустила "велику стратегічну помилку", оскільки через агресію в Україні НАТО може розширитися за рахунок Швеції і Фінляндії вже влітку. Відчувши свій промах країна-агресор вдалася до погроз. Росія почала погрожувати ядерною зброєю. Наразі там заявили, що якщо Швеція та Фінляндія приєднаються до НАТО, то буде використано ядерну зброю. 

Заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що якщо Швеція та Фінляндія приєднаються до НАТО, то Росії доведеться посилити свою оборону в регіоні, зокрема шляхом розгортання ядерної зброї. 

“Про будь-який без'ядерний статус Балтії більше не може бути й мови - баланс має бути відновлено, - сказав він: До сьогодні Росія таких заходів не робила і не збиралася”,  - заявив Медведєв.

Таким чином Медведєв запевняє, якщо Швеція та Фінляндія приєднаються до НАТО, то Росії доведеться посилити свої сухопутні, військово-морські та повітряні сили в Балтійському морі, щоб нібито “відновити військовий баланс”.

Медведєв сподівається, що Швеція та Фінляндія зрозуміють сенс сказаного. У протилежному випадку російський політик пригрозив, що їм доведеться жити з ядерною зброєю та гіперзвуковими ракетами під будинком, а у Росії "стане більше офіційно зареєстрованих супротивників".

Колишній російський прем'єр стверджує, що бажання вступити до Альянсу виникло не через початок повномасштабного російського вторгнення в Україну. Він заявив, що ще до війни були сили, які хотіли "затягнути їх до альянсу". Він додав, що суспільство у цих країнах "розколоте приблизно навпіл".

"Ніхто з розсудливих людей не хоче підвищення цін та податків, посилення напруженості вздовж кордонів, "Іскандерів", гіперзвуку та кораблів з ядерною зброєю буквально на відстані витягнутої руки від власного будинку", - сказав він.

Міністр оборони Литви Арвідас Анусаускас заявив, що Росія розмістила ядерну зброю в Калінінграді ще до повномасштабної війни проти України.

"У Калінінграді завжди зберігалася ядерна зброя... Про це чудово знає міжнародне співтовариство, країни регіону... Вони використовують це як загрозу", - сказав він.

У 2018 році Голова комітету Держдуми з оборони Володимир Шаманов підтвердив, що в Калінінградській області розміщено комплекси "Іскандери" - сімейство балістичних оперативно-тактичних ракетних комплексів, у яких можуть утримуватися ядерні боєголовки.
"Розмістили, і розміщення іноземної військової інфраструктури автоматично потрапляє до переліку з першочергового знищення", - сказав він тоді.

Нагадаємо, 14 квітня радник голови ВП Михайло Подоляк заявив, що одним із наслідків початку війни Росії проти України стане вступ Швеції та Фінляндії до НАТО. За його словами, таким чином "Кремль отримає НАТО за півгодини їзди від Санкт-Петербурга".

Раніше 13 квітня ЗМІ повідомили, що Швеція вирішила подати заявку на вступ до військового блоку. Паралельно з цим рішенням у Фінляндії почалися дебати про можливість приєднання до Альянсу.

12 квітня Росія почала стягувати до кордону з Фінляндією війська. Очевидці зняли рух важкого ракетного озброєння трасою, яка веде з Санкт-Петербурга.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини