"Підтримати"
Новини
Всі новини

Зеленський відмовився прийняти президента ФРН Штайнмайєра у Києві

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр підтвердив, що президент України Володимир Зеленський відмовився зустрічатися з ним у Києві. Про це Штайнмаєр заявив сьогодні на брифінгу під час свого візиту до Варшави.

За словами президента ФРН, президент Польщі Анджей Дуда запропонував йому відвідати українську столицю разом з главами Литви, Латвії та Естонії, "щоб відправити сильний сигнал загальноєвропейської солідарності з Україною".

"Я був до цього готовий. Але, мабуть, і я мушу визнати, що в Києві цього не хочуть", – сказав Штайнмаєр.

Штайнмаєр хотів відвідати Київ 13 квітня. Проте, за даними видання Bild, зараз президент Володимир Зеленський не хоче зустрічатися з ним через тісні зв'язки німецького політика з Росією. Водночас у Києві не виключили можливості такої зустрічі у майбутньому.

Сьогодні Штайнмаєр перебуває з візитом у Польщі, де він зустрівся, зокрема, з президентом Анджеєм Дудою. Основна тема візиту – війна Росії проти України.

В уряді Німеччини здивовані відмовою президента Володимира Зеленського приймати в Києві свого німецького колегу Франка-Вальтера Штайнмайєра. Відповідну заяву зробив представник уряду ФРН.

Він зазначив, що здивований таким рішенням, адже, за його словами, федеральний президент Німеччини "чітко і не двозначно посідає позицію на боці України".

Він нагадав, що Штайнмайєр 13 лютого закликав російського диктатора Володимира Путіна "зняти петлю" з шиї України. Тоді президент ФРН зазначив, що ніхто не має права знищувати самовизначення та суверенітет України.

"Німеччина була і залишається в міжнародному масштабі однією з найрішучіших шанувальниць України, і це тісно пов'язано з багаторічною роботою нинішнього федерального президента", – сказав представник уряду ФРН.

Також глава фракції соціал-демократів, яка лідирує в німецькій коаліції, Рольф Мютценіх сказав, що поїздка Штайнмайєра до Києва стала б "явним зовнішньополітичним знаком солідарності".

"Я, як і раніше, переконаний, що візит президента міг би наголосити на постійній підтримці нашої країни", – сказав він.

Штайнмаєр систематично захищав будівництво російсько-німецького газопроводу Північний потік-2, незважаючи на попередження України та країн східного флангу НАТО, що це геополітичний проект, завершення якого призведе до кризи з безпекою в Європі.
Також Штайнмаєр пропонував формулу імплементації мінських угод, яка була близька до кремлівського трактування цих документів.
4 квітня 2022-го, після більш ніж 40 днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Штайнмайєр визнав, що "припустився помилки" з СП-2 і політикою щодо Росії. Також він закликав до трибуналу для Путіна та Лаврова.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме