"Підтримати"
Новини
Всі новини

Біженці почали повертатися в Україну, хоча війна ще не закінчилася

У польських прикордонних містах почався зворотний потік людей в бік української території.

Останні дані прикордонної служби Польщі свідчать, що у понеділок приблизно 12 тисяч людей повернулися на українську територію, а у вівторок - 13 тисяч. За весь час після російського вторгнення в Україну поїхали 370 тисяч людей. З початку російського вторгнення, 24 лютого, повернулося понад 370 000 людей.

“Щодня ми бачили, як кілька тисяч поверталися через Перемишль. Оскільки це найбільший пункт перетину кордону в Європі, ми, ймовірно, побачимо, що більшість людей повертаються”, — сказала 23-річна волонтерка Ада Вортсворд.

"Я була абсолютно здивована, коли це побачила. Це шокувало. Перша сім’я, яку я зустріла, насправді хотіла поїхати в Харків", - пригадала волонтерка. 

На думку історика Польської академії наук Даріуші Столи, повернення відповідає історичним закономірностям. Вона вважає, що навіть під час міграції у мирний час деякі люди вирішують повернутися, бо міграційний досвід виявляється не таким, як вони очікували.

"Вдома завжди краще. Ми поїхали тиждень тому, а тепер повертаємось. Мій чоловік пішов добровольцем в армію. А в нашому будинку нікого зараз немає", - сказала 42-річна Лілія Шуба з Виноградова. Вона та її трирічний син Олександр провели 13 годин на угорському кордоні, прямуючи в Україну. "Я виїхала, щоб зібратися з силами. І тепер ми повертаємося, щоб чекати кінця війни в Україні", - додала жінка. 

У Перемишлі на залізничному вокзалі утворилися довгі черги перед потягами, які прямують у Львів, Київ і Одесу. Хоча одразу після початку війни вони поверталися в Україну порожні. Причини повернення при цьому можуть бути дуже різними. У деяких біженців закінчилися гроші, а інші не змогли знайти доступне житло за межами спеціальних таборів.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини