"Підтримати"
Новини
Всі новини

Російські солдати розбурхали радіоактивний пил у Чорнобильському «Рудому лісі»

Російські солдати, які захопили Чорнобиль, проїхали на своїй бронетехніці без радіаційного захисту через високотоксичну зону під назвою «Рудий ліс», піднявши хмари радіоактивного пилу, розповіли робітники на місці.

Два джерела повідомили, що солдати у колоні не використали жодних протирадіаційних засобів. Другий співробітник Чорнобиля сказав, що це було «самогубно» для солдатів, тому що радіоактивний пил, який вони вдихали, міг викликати внутрішнє опромінення в їхніх тілах.

Державна ядерна інспекція України повідомила 25 лютого про підвищення рівня радіації у Чорнобилі внаслідок того, що важка військова техніка порушила ґрунт. Але досі подробиць про те, що саме трапилося, не з'являлося.

Двоє українських робітників, які розмовляли з Reuters, чергували, коли російські танки увійшли до Чорнобиля 24 лютого, і взяли під свій контроль майданчик, де співробітники, як і раніше, відповідають за безпечне зберігання відпрацьованого ядерного палива та нагляд за бетонними залишками реактора, який вибухнув у 1986 році. року.

Обидва чоловіки сказали, що були свідками того, як російські танки та інша бронетехніка рухалися через Рудий ліс, який є найбільш радіоактивно забрудненою частиною зони навколо Чорнобиля, приблизно за 100 км на північ від Києва.

За його словами, рядові солдати, з якими розмовляв один із робітників, коли вони працювали разом із ним на об'єкті, не чули про вибух.

Міноборони Росії на прохання прокоментувати звіти працівників Чорнобиля не відповіло.

Після захоплення заводу російські військові заявили, що радіація знаходиться в межах норми, і їхні дії запобігли можливим «ядерним провокаціям» з боку українських націоналістів. Раніше Росія заперечувала, що її збройні сили наражали на небезпеку ядерні об'єкти на території України.

«Велика колона військової техніки проїхала дорогою відразу за нашим об'єктом, і ця дорога проходить повз Рудий ліс», — сказав один із джерел.

«Конвой підняв великий стовп пилюки. Багато датчиків радіаційної безпеки показали перевищення рівня», - сказав він.

Валерій Сейда, виконуючий обов'язки генерального директора Чорнобильської АЕС, у цей час там не був і не був свідком того, як російська колона йшла до Рудого лісу, але він сказав, що свідки розповідали йому, що російські військові машини їздили всюди навколо зони відчуження і могли пройти Рудий ліс.

Джерело: reuters.com


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме