"Підтримати"
Новини
Всі новини

Заявив, що Україна та РФ близькі до консенсусу у переговорах. Кулеба спростував

Турецький президент заявив, що Україна та РФ близькі до консенсусу щодо 4 з 6 пунктів переговорів. Україна та Росія не досягли жодного консенсусу на переговорах про завершення війни – заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Немає консенсусу з Росією щодо згаданих президентом Туреччини чотирьох пунктів. Зокрема, єдиною державною мовою в Україні є і буде українська. Та й взагалі класифікація ключових тем переговорів на чотири чи іншу кількість пунктів є некоректною", - сказав він.

Міністр уточнив, що у підгрупах делегацій обговорюється багато різних питань. Переговори точаться дуже важко.

Кулеба нагадав, що Україна наполягає насамперед на припиненні вогню, гарантіях безпеки та територіальній цілісності України.

"Сподіваємося, що Туреччина як друг і стратегічний партнер України також продовжуватиме підтримку на всіх треках. Користуючись нагодою, також нагадую, що запровадження нових санкцій проти Росії та зміцнення обороноздатності України є не менш важливими факторами, щоб зупинити російську військову машину та досягти бажаного прогресу на переговорах. Така тристороння стратегія – санкції, військова підтримка, переговори – не повинна ніким ставити під сумнів", – підсумував Кулеба.

Також переговори прокоментував глава російської делегації Володимир Медінський.

"Без демілітаризації, денацифікації України, визнання Криму та Донбасу укладання договору з Києвом малоймовірне. Росія наполягає на комплексному договорі, де крім нейтрального статусу України та гарантій безпеки будуть ще життєво важливі для Росії позиції", - заявив він. Він також наголосив, що українська сторона стурбована отриманням гарантій безпеки від третіх країн, якщо їй доведеться відмовитись від курсу на НАТО.

"І це цілком зрозуміла позиція", - зазначив Медінський і додав, що не поділяє оптимізм української сторони щодо переговорів.

Нагадаємо, раніше Офіс президента поінформував, що переговори з Росією продовжуються постійно, але досить тяжко.

Аналогічну думку озвучив голова МЗС Росії Сергій Лавров.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме