"Підтримати"
Новини
Всі новини

Місяць війни: підсумки у цифрах

24 лютого 2022, ранок для всіх українців розпочався надто рано. Ще до світанку Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну, вдаривши ракетними обстрілами по більшості областей країни одночасно з сухопутним наступом.

З того часу минуло чотири тижні. Кремль так і не зміг реалізувати свій початковий план швидкого захоплення України та зміни влади в країні, перейшовши до тактики терору та військових злочинів колосального масштабу. Головною перешкодою для окупантів стали єдність українців та стійкість ЗСУ разом з іншими силами оборони України, а ціною спротиву — тисячі жертв серед цивільного населення та мільйони доль українців, зруйнованих через втрату близьких, будинки, колишнє життя.

121 загибла дитина і 167 поранених

Але ці цифри не точні. Порахувати кількість жертв у Маріуполі та Волновасі не надається можливим. Дитячі жертви — найстрашніші цифри війни, про які Володимир Зеленський згадує у кожній своїй промові та кожному зверненні до світу. Від російської зброї в Україні щодня гинуть немовлята та школярі, підлітки та дошкільнята. «Уявіть, що означає щодня чути доповідь про загиблих дітей. Так, ви президент чи керівник уряду, але ви просто про це чуєте. Про загиблих дітей, і їх стає дедалі більше», — заявив президент України 15 березня у своєму зверненні до парламенту та уряду Канади. Станом на 23 березня через дії ворога в Україні загинула 121 дитина, щонайменше 167 було поранено (без урахування Маріуполя та Волновахи).

1,8 трлн гривень — найскромніша оцінка збитків інфраструктурі України за місяць війни

Тільки за перші три тижні російського вторгнення збитки, завдані інфраструктурі України, досягли щонайменше 1,8 трлн гривень ($62,6 млрд). Таку оцінку за станом на 17 березня дали експерти Київської школи економіки в рамках спільного з Кабміном проекту Росія заплатить.

Майже 1,5 тис. авіанальотів та півтисячі ракет по українських містах

Не сподобившись на бліцкриг, швидке захоплення Києва та інших великих українських міст, російська армія за цей місяць перейшла в Україні до найжорсткішої тактики — знищення українських міст без прямого контакту з ВСУ, за допомогою ракетних обстрілів, авіанальотів і бомбардувань.

0 уцілілих будівель та мінімум 2,4 тис. цивільних жертв у Маріуполі: статистика найстрашнішого злочину окупантів

За чотири тижні війни всьому світу довелося запам'ятати назву майже 500-тисячного українського міста Маріуполь, яке перетворилося на його жителів через облогу та постійні атаки російських військ.

3,5 млн українських біженців у Європі та світі

Як і попереджав світову спільноту ще в 2021 році міністр оборони України Олексій Рєзніков, російське вторгнення на українську землю спровокувало наймасштабнішу міграційну кризу в Європі за останні десятиліття.

Померлих українських героїв

Ми ще не знаємо точної кількості захисників і захисниць України, які загинули після того, як вранці 24 лютого вся країна прокинулася через вибухи російських ракет і бомб. Як не знаємо і загальної кількості мирних українців, чиє життя забрав перший місяць повномасштабного вторгнення Росії.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме