"Підтримати"
Новини
Всі новини

Мелітополь: подорожчання інтернету, мародери, викрадення журналістів та ракети


Мелітополь вже кілька тижнів перебуває в окупації Російської Федерації. І поки одні городяни ходять на мітинги, виявляючи свою громадянську позицію, інші – штурмують відділення банків та обурюються подорожчанням інтернету. Які новини є актуальними для Мелітополя сьогодні?

Подорожчання інтернету

Через пошкодження магістралі в районі Василівки, у мешканців Мелітополя (насправді не лише Мелітополя) спостерігаються перебої в роботі з інтернетом. У різний час пропадав Квазар Лінк, Лайф, Воля, Медіана та Домашній Київстрар. Деякі з провайдерів відновили подачу послуги, але якості інтернету чекає на краще. Крім цього жителів міста обурило подорожчання вартості послуги в і без того важкий період. - Мародерство серед провайдерів, так само процвітає! – пишуть мелітопольці. Наш не без того проблемний Квазар лінк, що підвищує ціни у військовий час на інтернет, а саме до війни ціна за місяць була 170 грн., тепер раптом 220! Пояснюють це тим, що ремонтникам потрібно заправляти машини та платити заробітну плату, щоб вони виконували роботи на лінії.

Процвітання мародерства та спекуляції

У тимчасово окупованому Мелітополі не працюють банкомати, відділення банків, а до оплати майже скрізь приймають лише готівку. Такі лихоліття стають золотою жилою для спекулянтів.

Російська окупація не принесла Мелітополю нічого доброго. У місті закінчується продовольство та ліки, процвітає мародерство та безробіття, все скочується до гуманітарної катастрофи. Окупанти свідомо посилюють ситуацію, блокуючи будь-яку можливість гуманітарної допомоги з підконтрольних Україні територій. Вони прагнуть довести мелітопольців до змученої покірності, до готовності продати свій будинок за шматок хліба.

Кожен мелітополець зіткнувся з проблемою оплати покупок та послуг та дефіцитом готівки у місті. Готівку дістати дуже важко, а оплату карткою не приймають майже ніде. У соцмережах можна зустріти безліч оголошень, в яких пропонують переведення коштів з карти під солідний відсоток. Найчастіше спекулянти за свої послуги беруть немалі 15% від суми, проте можна знайти й "демократичніші" пропозиції: 10, а то й 8%. Незважаючи на те, що послуги з переведення в готівку користуються популярністю, у городян склалося цілком однозначне ставлення до спекулянтів. У коментарях десятки мелітопольців висловлюють думку, що за умов війни такий спосіб наживатися на людях нічим не відрізняється від мародерства.

Викрадення журналістів

Вчора, 21 березня, видавця Михайла Кумока та членів його сім'ї (дружину Віру Кумок та доньку Тетяну Кумок), випускаючого редактора Євгена Боря, журналістів Юлію Ольховську та Любов Чайку вчора затримували озброєні люди у Мелітополі. Після "профілактичної бесіди" окупанти всіх відпустили. А ввечері Михайло Кумок написав повідомлення про те, що холдинг припиняє свою роботу. Таке рішення прийняте, щоб не наражати журналістів на небезпеку. Цей інцидент був прокоментований Віце-прем'єром Іриною Верещук, яка наголосила, що журналісти є громадянами Ізраїлю.

Приліт ракети – мелітопольці залишилися без даху над головою

На відміну від Маріуполя, де зруйновано понад 80% інфраструктури, у Мелітополі випадки руйнування будинків через війну поодинокі. Так, 25 лютого в один із дворів міста потрапив снаряд, суттєво пошкодивши житло. Але самостійно відновити пошкоджений будинок звичайна мелітопольська сім'я не має фінансової можливості. тому вони звертаються за допомогою до всіх небайдужих – будматеріалами чи фінансово. Тимчасова влада допомагати городянам відмовляється.

Загалом, можна дійти невтішного висновку, що війна торкнулася і міста, у яких обійшлося без серйозних боїв і зіткнень. Страждають усі без винятків. Але масштаби страждань в українців є різними.

За материалами ЗМІ


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме