"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Гаазі розпочалися слухання Міжнародного кримінального суду за позовом України до Росії

У понеділок, 7 березня, у Гаазі розпочалося засідання Міжнародного кримінального суду ООН за позовом України, яка звинувачує Росію у геноциді. Представників РФ на засіданні немає.

"Той факт, що сидіння, на яких мають засідати російські представники, порожні, говорить сам за себе", - зазначив представник України Антон Корнієвич.

Про те, що представники Росії відмовилися брати участь у слуханнях, суду повідомив посол РФ у Нідерландах, який надіслав відповідне повідомлення.

Раніше розгляд анонсував прокурор суду Карім Хаан, однак для прискореної процедури необхідна була заявка будь-якої країни-учасниці Римського статуту (Україна не є такою). Таких заявок було подано декілька: від Швейцарської Конфедерації, Сполученого Королівства Великобританія та Північної Ірландії.

Також повідомляє Лана Зеркаль. От що вона написала у Фейсбуці:

"У Міжнародному суді ООН Україна просить НЕГАЙНО ухвалити такі тимчасові заходи:
а. Російська Федерація негайно припиняє розпочаті 24 лютого 2022 року військові дії, заявленою метою яких є запобігання чи покарання геноциду у Луганській та Донецькій областях України
б. Російська Федерація негайно забезпечує, щоб будь-які збройні сили або нерегулярні збройні формування, які можуть скеруватися або підтримуються нею, а також будь-які організації та особи, на яких вона має вплив, не вживали жодних заходів для сприяння військовим операціям з метою запобігання чи покарання України за вчинення геноциду
c. Російська Федерація утримується від будь-яких дій, які можуть посилити або розширити спір, або зробити його більш складним для вирішення
d. Російська Федерація надає Суду звіт про заходи, вжиті для виконання наказу Суду через тиждень після такого наказу, а потім на регулярній основі, яка визначається Судом.
Питання репарацій та компенсацій обов’язково буде предметом наступних слухань. Агресор обов’язково заплатить за все
Пишаюся юридичною командою України!!! Сьогодні в Гаазі нашу справу представляли: Антон Кориневич, Oksana Zolotarova, Марні Чік, Джонатан Гімблет, Давід Зайєнс і Жану-Марк Тювенін.
Слава Україні!"

Джерело: The Insider, Лана Зеркаль


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме