"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Україні стрімко дорожчають бензин та дизпаливо - хто на цьому має зиск

В Україні продовжує підніматися ціна на бензин та дизпаливо. При цьому оптові оператори змінюють ціни буквально кілька разів на день.

Мережі Shell, "БРСМ-Нафта", "Паралель", "Автотранс", UPG, "Автопорт", "Укргазвидобування", Mango та інші підвищили ціни на пальне в межах 0,2-1,5 грн/л.

На станціях мережі KLO бензини подорожчали на 40 коп./л / 

В Україні за тиждень (4-11 лютого) середня ціна бензину А-92 зросла на 61 коп./л і становить 33,23 грн/л, бензин А-95 подорожчав на 60 коп./л — до 34,14 грн/л л, а дизельне паливо – на 61 коп./л, до 33,43 грн/л.

Про це свідчать дані щоденного цінового моніторингу Консалтингової групи А-95, повідомляє Enkorr.ua.

Стало відомо, що Кабінет Міністрів готує рішення щодо стабілізації цін на бензин та дизельне паливо всередині країни. Про це повідомила перший віце-прем'єр Юлія Свириденко під час засідання Конгресу місцевої та регіональної влади у Харкові у п'ятницю.

"Зараз ми бачимо, що великими темпами зростають ціни на нафту, а за ними зростають ціни на бензин та дизельне паливо в Україні. Урядом буде прийнято необхідні рішення, ми зараз розробляємо комплексний план, щоб стабілізувати ситуацію", - сказала вона.

Нагадаємо, ціни на автопальне залежать від світових цін на нафту, а також курсу валют у країні. За останній тиждень (4-11 лютого) середня ціна бензину та дизпалива в Україні зросла на 60 копійок.

За даними Консалтингової групи А-95, середня вартість А-92 в Україні становить 33,23 грн/л, А-95 – 34,14 грн/л, дизелі – 33,43 грн/л.

У лютому 2022 року вартість нафти Brent вперше з жовтня 2014 року перевищила $92 за барель. Це відбувається на тлі недостатньої пропозиції та попиту, що активно відновлюється.

За оцінками JPMorgan, ціна Brent легко може пробити позначку $120 у разі ескалації конфлікту навколо України.

У той же час, у п'ятницю, 11 лютого, ціни на нафту знизилися після публікації даних про інфляцію в США, що посилило побоювання щодо агресивного підвищення процентних ставок ФРС.

Вартість бареля квітневої нафти Brent до 9:15 за Києвом становила $90,94 (-0,49%). Барель березневої нафти WTI торгувався за $89,58 (-0,33%). Попередні торги з стандартів завершилися на рівні $91,41 і $89,88 відповідно.

Інвестори стежать за непрямими переговорами між США та Іраном щодо відновлення ядерної угоди, яка відновилася цього тижня після 10-денної перерви. Угода може призвести до скасування санкцій щодо іранської нафтової галузі та послабити глобальні проблеми із постачанням.

Дещо інші оцінки висловлені на Телеграм-каналі "Щитова". Ось про що там пишуть:

"Ціни на бензин досягли історичного максимуму, як і маржа монополістів.

Таких цін не було навіть за нафти $120 за барель.

25% від сьогоднішнього цінника – це маржа АЗС. Уряд офіційно дозволив роздрібним операторам до ціни імпортного паритету (котирування у голландських портах плюс $27 доставки) прикручувати свої 5-7 грн/л.

Погляньмо на ринкову практику.

27 січня державний Нафтогаз продав бензин А-95 по 38200 грн/т. Це 28,65 грн./л.

Цей бензин одразу поїхав на умовні ОККО/WOG та продається сьогодні по 35,85 грн/л. Прилипло 7,20 грн/л.

Що важливо – аукціон НАКу - це спотовий продаж. Максимальна ціна на момент. Усі великі оператори законтрактовані у довгу. На рік. Там ціна на 5-7% нижча.

Терми дозволяють мати до 8,5 грн. на літрі маржі.

Ідея паливних монополістів сьогодні - не допустити урізання маржі, а продати Кабміну польський кейс - знизити ПДВ. Тобто здешевлювати бензин за рахунок надходжень до бюджету, а не гіперприбутків операторів.

Через одержавлення ризиків від наддоходів ціни на АЗС досягли абсолютного рекорду за всю історію незалежності країни. 36 грн/л! А маржа тримається на рекордному рівні майже рік.

Щоправда, паливні монополісти на чолі з ОККО продовжують лобіювати зниження цін за рахунок зменшення податків і за збереження супермаржі.

Насамперед хочуть збити ПДВ, з якого платяться пенсії, а потім акциз, з якого фінансується Велике Будівництво Президента".

Джерела:

Enkorr.ua.

ZN.UA

"Щитова" 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини