"Підтримати"
Новини
Всі новини

Ініціатива Зеленського зі смартфонами може призвести до непрогнозованих наслідків

Оголошена президентом Зеленським ініціатива про заохочення вакцинованих українців старших за 60 років безкоштовними смартфонами та пільговим тарифом може призвести до неконтрольованих наслідків на ринку та створити несприятливі прецеденти, зокрема й кримінальні. 

Президента України Володимира Зеленського просять переглянути ініціативу, у межах якої вакциновані громадяни віком від 60 років зможуть отримати безплатний сучасний смартфон і пільговий тариф. Про це йдеться у листі Асоціації підприємств інформаційних технологій України.

Президента попереджають, що значна частина отриманих таким чином смартфонів опиниться врешті-решт на вторинному ринку, що створить для цього ринку непрогнозовані зміни. 

"Навіть якщо 80% громадян віком від 60 років буде вакцинована, це потребуватиме приблизно 4 мільйонів пристроїв. Це величезний обсяг товару, який неминуче вийде на вторинний ринок, вносячи непрогнозовані зміни та паплюжачи базову ідею", - зазначають в Асоціації.

Автори листа просять зважити на те, що:

  • значна частина з понад 5 млн. громадян віком від 60 років уже мають смартфони, в тому числі з високою якістю та ціною. Надання таким громадянам смартфонів за бюджетною програмою буде марною справою. Натомість, надання якісних смартфонів лише тим, хто їх не має, буде, по-перше, неможливим через відсутність такого обліку, і, по-друге, буде сприйняте як несправедливий розподіл, своєрідна "смартфонова сегрегація";
  • певна частина таких громадян є, або вважає себе, неспроможною освоїти користування смартфоном через соматичні чи ментальні вікові обмеження, інша частина просто не бажатиме це робити;
  • чимало населених пунктів не мають потрібного за рівнем якості покриття сигналом 3G чи 4G, тож використання смартфонів там передчасне;
    багато людей віком від 60 років важливішим вважають розв'язання інших проблем, таких як забезпечення їжею, теплом, ліками.
    На думку авторів листа, набагато логічнішим, раціональнішим, економнішим є варіант із виділенням громадянам віком від 60 років коштів для придбання смартфону та/або оплати послуг зв’язку.
  • "Особи, які вже мають смартфон, зможуть витратити ці кошти на оплату зв’язку. Особи, які його не мають, або бажають замінити на кращий, можуть купити смартфон, і, що головне, зробити це за власним вибором, за потреби додаючи кошти на придбання, чи економлячи для подальшої оплати зв’язку", - йдеться в листі.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський заявив, що всі вакциновані українці віком від 60 років зможуть навесні отримати безплатний смартфон та пільговий тариф на інтернет.

Между тем, Зеленський також анонсував запуск в Дії нової послуги – опитування, результати яких зможуть впливати на рішення уряду.

За його словами такий сервіс дозволить дізнатися про думку людей з будь-якого питання в режимі реального часу.

До речі, значна частина українців, які обговорюють ініціативу президента, вважають, що це чергова "гречка" - підготовка до банального підкупу майбутніх виборців. 
Джерело: ZN.UA


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме