"Підтримати"
Новини
Всі новини

Україна-Туреччина: ЗВТ, високі технолігії, завод Bayraktar та посередництво з Росією

Україна-Туреччина: ЗВТ, високі технолігії, завод Bayraktar та посередництво з Росією

Президент Туреччини Реджеп Ердогана відвідує Україну у день 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між країнами. У рамках візиту підписано низку двосторонніх угод. Серед них – угода про вільну торгівлю.

"Прем'єр-міністр України деніс Шмігаль та міністр торгівлі Турецької Республіки Мехмед Муш підписують угоду про вільну торгівлю між урядом України та Урядом Турецької Республіки", - оголосив диктор.
Також міністр оборони України Олексій Рєзніков підписав зі своїм турецьким колегою рамкову угоду про співпрацю у сфері високих технологій.
Раніше глава оборонного відомства повідомив, що одним із прикладів наповнення цієї угоди буде будівництво заводу Bayraktar.
Загалом Україна та Туреччина підписали 12 міждержавних угод.
Нагадаємо, основа угоди із ЗВТ — це обнулення Туреччиною мит на 10 337 товарних позицій, ще на 1 348 товарних позицій діятимуть тарифні квоти або зменшення мит.
Не все так однозначно та безхмарно. 
Наприклад, ось що сказав з приводу зони вільної торгівлі блогер і політик Борислав Береза: "Володимир Зеленський тепер може замовити молитву за упокій українських виробників овочів та нашої легкої промисловості. Турецькі виробники у захваті. Українці розуміють, що не зможуть конкурувати з потужнішими турецькими виробниками, яких ще й підтримує держава..."
Після переговорів Ердоган та Зеленський вийшли на спільний брифінг.
Коротко про те, що сказали сторони:
* підписано низку двосторонніх договорів, в тому числі, угоду про ЗВТ;
* підписання Угоди про ЗВТ є історичною подією, ЗВТ дозволить досягти амбітної мети з нарощування обсягу товарообігу до 10 млрд дол.;
* проведене ювілейне 10-е засідання стратегічної ради на найвищому рівні, безпекові виклики стали основною темою перемовин двох лідерів;
* країни нарощують співпрацю у інфраструктурній, авіаційній та оборонній сфері, співробітництво у сфері туризму продовжує зміцнюватися;
* Україна вдячна Туреччині за підтримку «Кримської платформи», кримські татари формують «міст дружби» між країнами;
* Туреччина підтримує Україну та її територіальну цілісність та суверенітет;
* у контексті деескалації ситуації на українсько-російському кордоні, * Туреччина виступає за здоровий глузд, який диктує важливість діалогу;
* Туреччина готова прийняти саміт лідерів України та Росії;
* підписані угоди демонструють рівень досягнутого стратегічного партнерства.
InfoKava за матеріалами ЗМІ


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини