"Підтримати"
Новини
Всі новини

Байден і Зеленський: про підсумки двогодинної телефонної розмови дізнаємося за два тижні

Байден і Зеленський: про підсумки двогодинної телефонної розмови дізнаємося за два тижні

Володимир Зеленський провів двогодинну телефонну розмову із президентом США Джо Байденом. "Обговорили поточні дипломатичні зусилля щодо деескалації і погодили спільні дії на майбутнє. Подякував президенту Джо Байдену за військову допомогу, що триває. Обговорили також можливості з фінансової підтримки України", — написав Зеленський у своєму Twitter.

На сайті Білого дому США повідомили таке:
«Президент Джозеф Р. Байден-молодший сьогодні розмовляв із Президентом України Володимиром Зеленським. Президент Байден підтвердив готовність Сполучених Штатів разом зі своїми союзниками та партнерами рішуче відреагувати, якщо Росія продовжить вторгнення до України. Він також наголосив на прихильності США до суверенітету та територіальної цілісності України. Президент Байден зазначив, що минулого року Сполучені Штати надали Україні допомогу з метою розвитку та гуманітарної допомоги на суму понад півмільярда доларів та вивчають можливість додаткової макроекономічної підтримки, щоб допомогти економіці України в умовах тиску, спричиненого нарощуванням військової могутності Росією. Президент Байден ясно дав зрозуміти, що попри від'їзд членів американських сімей співробітників посольства, посольство США в Києві залишається відкритим і повністю функціонує. Лідери обговорили скоординовані дипломатичні зусилля з європейської безпеки, наголосивши на принципі «нічого про Україну без України». Президент Байден заявив про підтримку Сполученими Штатами зусиль щодо врегулювання конфлікту в «нормандському форматі», висловивши надію на те, що підтвердження сторонами 26 січня умов припинення вогню від липня 2020 року допоможе зменшити напруженість та просувати виконання Мінських угод».
В останній фразі – ключове питання: до чого президент США Байден дві години схиляв (або не схиляв) Зеленського у темі «Мінська» та «Нормандського формату»?
Ми дізнаємося про це за два тижні.
InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини