"Підтримати"
Новини
Всі новини

Перемовини завершено: про що домовилися радники президентів чотирьох країн

О 22-й годині 26 січня розпочався брифінг голови Офісу президента Андрія Єрмака, який представляв Україну на зустрічі радників лідерів Нормандського формату у Франції. Вона відбувалася протягом восьми годин.

Андрій Єрмак зазначив, що цю зустріч вважає першим кроком до відновлення Нормандського формату і наголосив, що наступна зустріч відбудеться у Берліні через два тижні.

Єрмак повідомив, що зроблено спільну заяву, яка є першою посля грудня 2019 року, і її погоджено усіма сторонами-учасниками.

Також Єрмак підкреслив, що головним питанням було припинення вогню на Донбасі, відповідно ухвали 2020 року.

Єрмак визнав, що зустріч радників відбувається у дуже тривожний час, коли біля українських кордонів - "біля ста тисяч російських солдат, і це є дійсно сьогодні загрозою", але сьогоднішня дискусія була "навколо війни, яка відбувається на Донбасі, навколо Мінських домовленостей, навколо всього того, що вирішується у Нормандському форматі". Втім, Ермак наголосив, що він заявив щодо деескалації не тільки на сході, але деескалації навколо всіх українських кордонів. Також він заявив, що робота у підгрупах з виконань Мінських угод повинна продовжуватися, і це дуже важливо.

Не забув Єрмак натякнути і на "когось", хто "розганяє зраду", але ні імен, ні назв політичних сил не прозвучало.

Брифінг, який продовжувався близько 10 хвилин, завершився трьома додатковими питаннями від акредитованих телеканалів, відповівши на які, Андрій Єрмак поспішив на літак, заявивши, що запізнюється.

Паралельно, окремо від Єрмака, провів свій брифінг радник президента РФ Дмітрій Козак, який підтвердив, що сторони прийши згоди щодо відновлення Нормандського формату, але наголосив, що РФ настоює на тому, щоб Україна вела прямі переговори з ОРДЛО.

Козак сказав:

"Сьогодні взагалі не відбувається діалог, на багаторазові пропозиції Донбасу немає ніякої реакції України, ані відповіді "так", або "ні". Тому Росія попросила взяти взяти паузу до отримання конкретних пропозицій щодо виконання Мінських угод. Діалог, який має тривати вже 7 років  Ми до цього навіть не приступали!".

Але Україна це питання розглядати відмовилася, оскільки не вважає "ЛНР" та "ДНР" самостійними одиницями, які можуть брати участь у будь-яких переговорах.

Джерела: брифінг Голови ОП Андрія Єрмака та брифінг радника президента РФ Дмітрія Козака.

InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме