"Підтримати"
Новини
Всі новини

Знахідка живого рифу в «сутінковій зоні» океану дає надію морським екосистемам

Знахідка живого рифу в «сутінковій зоні» океану дає надію морським екосистемам

Вчені сподіваються, що недавно виявлений кораловий риф біля узбережжя Таїті може довести, що в глибинах океану може бути більше екосистем, які не постраждали від забруднення та глобального потепління.

Більшість коралів живуть на глибині понад 25 м, де вони отримують більшу частину сонячного світла, необхідного для розмноження. Але цей величезний риф, виявлений у Французькій Полінезії групою вчених ЮНЕСКО, сягає глибини від 30 до 70 метрів — у так званій «сутінковій зоні» океану.
Джуліан Барб'єр із ЮНЕСКО сказав Sky News: «За останні 70 років ми втратили близько половини наших коралових рифів. Ця знахідка – справді те, що змушує вас мріяти – змушує вас зрозуміти скарби та красу морського середовища та сподіватися, що екосистеми океану стійкіші до змін клімату».
Після 200 годин занурень команда виміряла довжину рифа в 3 км і ширину до 65 м, деякі окремі корали досягають 2 м в поперечнику. Це робить його одним із найбільших рифів, коли-небудь виявлених на цих глибинах. Це також передбачає, що в усьому світі може бути розташоване більше незайманих рифів.
"Коралові рифи дуже важливі для здоров'я океану - ми знаємо, що в них мешкає близько 25% всіх видів, які ми знаходимо в морському середовищі", - сказав Барб'єр. – «Рифи також є місцем, де ми потенційно можемо знайти нові ліки. Ми отримуємо все більше і більше ліків із морських організмів, особливо для лікування раку та артриту. Вони також захищають місцеві спільноти від штормів та цунамі та приносять великий прибуток від туризму».
Найближчими місяцями заплановані подальші занурення для дослідження рифу та його мешканців.
В даний час нанесено на карту лише близько 20% світового морського дна, а це означає, що ми знаємо більше про поверхню Місяця, ніж про глибини океану.
Міжурядовий океанографічний комітет, що входить до складу ЮНЕСКО, зараз працює з іншими організаціями та урядами, щоб спробувати завершити картографування морського дна до 2030 року.
Sky News


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини