"Підтримати"
Новини
Всі новини

НАТО та Україна підписали угоду про посилення технологічної та кіберспівпраці

НАТО та Україна підписали угоду про посилення технологічної та кіберспівпраці

Агентство НАТО зі зв'язку та інформації (NCI Agency) і Україна 17 січня підписали оновлений Меморандум про угоду про продовження спільної роботи над проектами, пов'язаними з технологіями. Про це в понеділок повідомила пресслужба Альянсу.

"Ми успішно працювали з Україною протягом декількох років, надаючи ключові можливості і обмінюючись знаннями", - заявив генеральний менеджер агентства NCI Людвіг Декампс.
"Відповідно до цієї Угоди ми будемо поглиблювати нашу співпрацю з Україною, щоб підтримати їх у модернізації їх інформаційних технологій і комунікаційних послуг, а також визначити галузі, в яких може знадобитися навчання їх персоналу. Наші експерти готові продовжити це важливе партнерство", - додав він.
Відзначається, що перша угода агентства NCI і України була підписана в 2015 році, і з тих пір Агентство постійно підтримувало Україну в технологічних питаннях, в першу чергу через Трастовий фонд НАТО-Україна для командування, управління, зв'язку і комп'ютерів (C4).
"Підписаний сьогодні Меморандум продовжує нашу співпрацю, розпочату в 2015 році. За підтримки НАТО ми плануємо і далі впроваджувати сучасні інформаційні технології та сервіси в систему управління Збройних Сил України", — заявила глава Місії України в НАТО Наталія Галібаренко.
За даними пресслужби, проекти включають в себе зусилля з доставки в Україну захищеного обладнання зв'язку в грудні 2018 року, яке використовується досі.
У рамках цієї Угоди також була розроблена програма безпеки регіонального повітряного простору (RASP) НАТО-Україна для забезпечення оповіщення та координації щодо загроз повітряному простору.
Співпраця НАТО з Україною також включає ініціативу з обміну знаннями, в рамках якої профільні експерти Агентства NCI діляться своїми знаннями про практику НАТО у розвитку потенціалу в галузі командування, управління, зв'язку та комп'ютерів (C4).
Нагадаємо
Минулого тижня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що найближчими днями НАТО і Україна підпишуть угоду про посилення протидії кіберзагрозам, включаючи доступ України до платформи НАТО з обміну інформацією про шкідливі програми.
Заява прозвучала відразу після хакерської атаки на низку урядових сайтів України.
Урядові експерти припускають, що хакерська атака на українські урядові сайти вночі 14 січня здійснювалася з Росії.
УНН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме