"Підтримати"
Новини
Всі новини

Український ПТРК «Стугна-П» ефективніший і дешевший за американський Javelin

Український ПТРК «Стугна-П» ефективніший і дешевший за американський Javelin

Український ПТРК “Стугна-П “летить на більшу відстань, влучний і коштує дешевше відомого американського протитанкового комплексу “Джавелін”. Про це пише експерт видання Forbes у сфері аерокосмічної та оборонної тематики Девід Акс, повідомляє Defense Express.

Акс у своєму матеріалі оцінив ефективність комплексу “Стугна-П”, порівнюючи його з FGM-148 Javelin.
Як зазначає експерт, попри домінування в заголовках інформації про “Джавеліни”, їхня кількість в ЗСУ не так значна і цей зразок озброєння грає роль символу військової підтримки США України в її захисті від російської агресії.
Але основною протитанковою зброєю української армії є саме комплекси власного виробництва від ДККБ “Луч” “Стугна-П”. При цьому Акс визнає, що вони “не менш небезпечні, ніж “Джавеліни””, проте істотно дешевше.
Значна ефективність ПТРК “Стугна-П” на полі бою показується американським експертом на прикладах кількох відео з ураженням військової техніки окупаційних військ РФ на Донбасі.
Так, він наводить як приклад пуск “Стугни” по вантажівці, що  перевозила російських бойовиків, які “атакували український блокпост”. Це відео було опубліковано в грудні минулого року. За словами автора, ракета вражає вантажівку з бойовиками на відстані близько 5,6 км.
В іншому ролику, знятому орієнтовно в 2016 році, показано пуск ракети з ПТРК ” Стугна-П” по двом цілях, які американський експерт називає “заряджаючими машинами термобаричної ракетної установки ТОС-1”. Під час першого пуску ракета перед ціллю різко піднялася вгору й під час “нирка” вниз не влучила в ціль. Друга ракета летіла по прямій й уразила машину бойовиків.
На думку експерта, траєкторія першого пострілу вказує на спробу використання режиму “атака зверху”, що допомагає ракеті вразити транспортний засіб у верхню частину, де броня зазвичай найтонша.
“Стугна-П “вражає”, зазначає оглядач Forbes, при цьому він підкреслює, що українські ракети мають в кілька разів меншу вартість, ніж FGM-148 Javelin (орієнтовно $20 тис. проти $100 тисяч) і більшу дальність.
ПТРК “Стугна-П” та ЛПТРК “Корсар” розпочали масово поставляти у ЗСУ з 2018 року.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме