"Підтримати"
Новини
Всі новини

Революція в Казахстані закінчилася, тільки-но розпочавшись: позначився досвід "дідів"

Революція в Казахстані закінчилася, тільки-но розпочавшись: позначився досвід "дідів"

У Казахстані після протестів ситуація стабілізована та перебуває під контролем. Звільнено всі захоплені адміністративні об'єкти у чотирьох містах. Про це повідомляє Комітет національної безпеки Республіки Казахстан.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що зіткнення у Казахстані стали спробою державного перевороту. За його словами, заворушення в республіці готувалися тривалий час.
Наразі звільнено всіх захоплених "терористами" адміністративних об'єктів у містах Алмати, Кизилорда, Талдикорган і Тараз. Забезпечено безпеку особливо важливих, стратегічних об'єктів та місць зберігання зброї, боєприпасів, повідомляють спецслужби країни.
“Проводяться зачистки місць можливого укриття бойовиків та учасників масових заворушень. Здійснюється фіксація та збирання слідів злочинної діяльності”, - зазначається у повідомленні КДБ РК.
Комунальні служби упорядковують місто Алмати.
Повідомлялося, що добре підготовлені "бойовики", як називає протестувальників влада, які масово проникли в Казахстан із сусідніх країн, нібито викрали трупи своїх загиблих товаришів з моргів, щоб приховати кількість і приналежність нападників. Це повідомлення виглядає досить анекдотичним, як і раніше озвучена цифра в 20 тисяч. А один із затриманих - показаний масам "терорист" виявився відомим киргизьким джазовим музикантом, який 2 січня приїхав до Казахстану на гастролі. Його, затриманого та побитого, побачили на телеекрані в Киргизстані та в самому Казахстані. За повідомленнями ЗМІ, музиканта вже відпустили, а дописи щодо його приналежності до учасників протестів прибрали. 
* * *
10 січня казахстанські медіа повідомили відразу про кілька смертей службовців правоохоронних органів Казахстану високого рангу.
За даними порталу Vласть, у Комітеті національної безпеки Казахстану повідомили про загибель полковника КНБ Азамата Ібраєва. Його тіло було знайдено у дворі власного будинку. Раніше Ібраєв очолював Департамент власної безпеки КНБ. Попередньо - співробітник КНБ випав із вікна своєї квартири.
За даними Telegram-каналів Shot та Orda.kz, виявили мертвим начальника поліції Жамбилської області Казахстану Жаната Сулейменова. Повідомляється, що п’ять днів тому його призначили комендантом регіону. Причиною смерті низка місцевих ЗМІ називає самогубство. За їхніми даними, на генерал-майора нібито було порушено кримінальну справу через те, що він залишив посаду, і це призвело до "жахливих наслідків". Наприклад, у місті Тараз протестувальники спалили будівлю департаменту поліції та захопили табельну зброю. За даними Telegram-каналу, Сулейменову загрожував суд.
* * *
Президент РФ Володимир Путін заявив, що сили ОДКБ будуть перебувати в Казахстані стільки, скільки потрібно, а після виконання функцій контингент виведуть із республіки. Про це він заявив, виступаючи на позачерговій сесії Ради колективної безпеки ОДКБ.
"У Казахстан направлений контингент колективних миротворчих сил ОДКБ і, хочу це підкреслити, на обмежений за часом період, на такий, на який вважатиме за можливе його застосування президент Казахстану, глава держави, глава Казахстану", — сказав Путін.
Росія увійшла до Казахстану, керуючись своїми інтересами. Далі Москва займатиметься розширенням свого впливу в цій країні та отриманням цікавих для неї об'єктів. А попросити її піти буде не так просто. Про це заявив в ефірі програми "Сегодня День" на телеканалі "Україна 24" військовий експерт Олег Старіков. "Космодром Байконур – туди вкладені, починаючи з часів Радянського Союзу до теперішнього часу, трильйони доларів... Там така махіна. Росія в жодному разі – щоб не сталося – цю територію не віддасть", – зазначив Старіков.

Джерело: УНН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини