"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Казахстані для дискредитації протестів та організації погромів випустили ув'язнених

У Казахстані для дискредитації протесту та отримання підстав для введення іноземних військ використали ув'язнених. Про це повідомив у четвер російський портал Gulagu.net із посиланням на джерело у ФСБ, передає УНН.

“Щойно протест вийшов на домінуючий рівень щодо силовиків, були задіяні ув'язнені з казахських в'язниць, яких спеціально звільнили для злагодженої організації погромів та мародерства. Саме їм було доручено організацію атак на силовиків”, — сказано у листі, який джерело надіслало засновнику Gulagu.net Володимиру Осєчкіну.

На думку автора листа, ймовірніув'язнені впоралися зі своїм завданням, а саме, на сьогодні є “маса задокументованих фактів мародерства, є підтвердження нападу на силові відомства, є факти звірячих розправ над силовиками, є трупи з відрізаними головами та відео для архіву з процесом відрізання ”.

"Це дає потрібне обґрунтування для введення зовнішніх сил, це деморалізує звичайних протестувальників, це переводить політичний протест у зручну форму погромів, це показує силовикам, що проти них - звірина, це блокує соціальну емпатію казахів, що не визначилися, до процесу протестів", - йдеться в листі.

Портал зазначає, що не бачить підстав не довіряти джерелу, яке протягом останніх 2 років повідомляло достовірну інформацію.

Президент Казахстану Касим Жомарт Токаєв 5 січня провів засідання контртерористичного штабу та звернувся до глав держав ОДКБ із проханням про допомогу у наведенні порядку в країні. Токаєв заявив, що "терористичні банди" провели серйозну підготовку за кордоном, і в Алмати одна з таких банд захопила п'ять літаків.

Генерал-майор ВПС Казахстану Токтар Аубакіров на державному телеканалі Хабар закликав усіх членів ОДКБ (Організації Договору про колективну безпеку) ввести війська в країну. За словами Аубакірова, ввести війська мають саме всі країни, що входять до ОДКБ, а не одна.

Як відомо, в ОДКБ входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан та Таджикистан.

6 січня Росія ввела спецназівців до Казахстану. Того ж дня своїх військових відправила й Білорусь. Киргизстан введе 150 осіб та бронетехніку, Вірменія мала намір відправити 100 військовослужбовців та техніку. Дав згоду на відправку військових і Таджикистан.

Під час засідань парламентів у Таджикистані та Киргизстані біля будівель стояли пікети з протестами проти відправлення військ до Казахстану.

Наразі кількість затриманих у країні перевищила 4000. 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме