"Підтримати"
Новини
Всі новини

Командувачем Сил територіальної оборони України призначено бойового генерала

Командувачем Сил територіальної оборони Збройних Сил України призначений бойовий генерал Юрій Галушкін. Указ від 1 січня опубліковано на сайті Президента України.

Закон про національний спротив, що набув чинності, передбачає, що провідна роль в організації та виконанні завдань тероборони належить Силам тероборони ЗСУ.

Як повідомляється на сайті Офісу президента, призначений командувачем Галушкін у 2001-2002 роках був учасником міжнародної миротворчої операції у Косові.

З 2014 року він брав участь в антитерористичній операції (операції об'єднаних сил) на Донбасі. З червня 2014-го до січня 2015-го виконував обов'язки командувача Високомобільних десантних військ, які на той час входили до складу Сухопутних військ. Коли вони стали окремим родом військ ЗСУ, Галушкіна призначили заступником командувача.

З грудня 2019 року він проходив службу на посаді головного інспектора Міноборони, а з середини 2020-го – заступника головного інспектора.

Галушкіна нагороджено орденами Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів за особисту мужність та професіоналізм, виявлені у захисті суверенітету та територіальної цілісності України.

Нагадаємо, влітку 2021 року було прийнято закон про основи національного спротиву, у різних галузях пройшли збори підрозділів територіальної оборони.
3 грудня секретар РНБО Данілов заявив про необхідність у максимально стислий термін завершити формування командування територіальної оборони в країні.
27 грудня заступник голови КМДА повідомив, що у Києві найближчим часом буде створено штаб територіальної оборони, до якого набирають резервістів для проведення запланованих навчань. Міноборони відповіло київській владі: сили тероборони ЗСУ та їхні структури формують військові, а не органи місцевого самоврядування.
1 січня набув чинності закон про нацспротив, який у разі необхідності дозволяє залучити тероборону для захисту країни.
Джерело: ЛІГА. Новини


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини